Hlavní navigace

YouTube 2009: Susan Boyle vévodí žebříčku nejsledovanějších videí

18. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dalším střípkem do mozaiky rekapitulací pozvolna končícího roku 2009 jsou zveřejněné přehledy nejpřehrávanějších videí na videoportálu YouTube. První pětka žebříčku sledovanosti za dosavadní průběh roku 2009 u nadnárodního videoportálu YouTube vypadá následovně: Susan Boyle – Britain's Got Talent (120+ milionů zobrazení) David After Dentist (37+ milionů zobrazení) JK Wedding Entrance Dance (33+ milionů zobrazení) New Moon Movie Trailer (31+ milionů zobrazení) Evian Roller Babies (27+ milionů…

Dalším střípkem do mozaiky rekapitulací pozvolna končícího roku 2009 jsou zveřejněné přehledy nejpřehrávanějších videí na videoportálu YouTube. První pětka žebříčku sledovanosti za dosavadní průběh roku 2009 u nadnárodního videoportálu YouTube vypadá následovně:

  1. Susan Boyle – Britain's Got Talent (120+ milionů zobrazení)
  2. David After Dentist (37+ milionů zobrazení)
  3. JK Wedding Entrance Dance (33+ milionů zobrazení)
  4. New Moon Movie Trailer (31+ milionů zobrazení)
  5. Evian Roller Babies (27+ milionů zobrazení)

Z přehledu nejvyhledávanějších klíčových slov na YouTube za jednotlivé měsíce je jasně patrné, která témata hýbala společností. Například teď v prosinci jednoznačně nejvyhledávanějším heslem je slavný golfista Tiger Woods, jehož nevěra je aktuálním tématem číslo jedna nejen pro americký bulvár. V létě se krátce po své smrti do popředí zájmu uživatelů YouTube dostal popový král Michael Jackson. Kompletní přehled a další žebříčky naleznete na oficiálním Google Blogu (v angličtině).

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.