Hlavní navigace

YouTube se pouští do „půjčování“ filmů po Internetu

26. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google spustil YouTube Store, službu na principu pay per view. Dostupná by měla být na adrese http://www.youtube.com/store, ale uživatelé příchozí z Evropy jsou přesměrováni na jakýsi starý neaktivní uživatelský profil, což bude pravděpodobně důsledek omezení přístupu ke službě, které z licenčních důvodů musí praktikovat i Hulu.com nebo iTunes Store. YouTube Store navzdory svému názvu není obchodem v pravém slova smyslu. Filmy zde lze za poplatek přehrát pouze po omezenou dobu. Je to tedy další…

Google spustil YouTube Store, službu na principu pay per view. Dostupná by měla být na adrese http://www.you­tube.com/store, ale uživatelé příchozí z Evropy jsou přesměrováni na jakýsi starý neaktivní uživatelský profil, což bude pravděpodobně důsledek omezení přístupu ke službě, které z licenčních důvodů musí praktikovat i Hulu.com nebo iTunes Store. YouTube Store navzdory svému názvu není obchodem v pravém slova smyslu. Filmy zde lze za poplatek přehrát pouze po omezenou dobu. Je to tedy další internetová videopůjčovna.

Poplatky za přehrání filmu se pohybují od 0,99 do 3,99 dolaru. Doba, po kterou lze filmy přehrát, se různí. U některých titulů jde o 24 hodin, u jiných 48 hodin nebo 72 hodin. Na YouTube Store se logicky snesla kritika, protože za tyto ceny se dá třeba na iTunes Store skutečně nakupovat, nikoliv pouze přehrávat. Zatím neoslní ani nabídka titulů, přestože se Google chlubí pětistovkou partnerů, takže čeští uživatelé v tuto chvíli kvůli nedostupnosti služby smutnit nemusí. (Mashable)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).