Hlavní navigace

YouTube ve Velké Británii netoleruje zbraně na videu

22. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

YouTube ve Velké Británii rozšířil řadu závadových videí i na ta, kde jsou zbraně použity k zastrašování lidí. Stejně jako videa porušující autorská práva či videa se sexuálně explicitním obsahem budou takové uživatelské filmečky mazány. Britská ministryně Jacqui Smith tento krok YouTube vítá a byla by prý ráda, kdyby se podobně zachovaly i ostatní servery pro sdílení videa. Podle ostrovních politiků totiž právě násilnická videa na Internetu mají na některé mladé lidi neblahý vliv, což se…

YouTube ve Velké Británii rozšířil řadu závadových videí i na ta, kde jsou zbraně použity k zastrašování lidí. Stejně jako videa porušující autorská práva či videa se sexuálně explicitním obsahem budou takové uživatelské filmečky mazány. Britská ministryně Jacqui Smith tento krok YouTube vítá a byla by prý ráda, kdyby se podobně zachovaly i ostatní servery pro sdílení videa. Podle ostrovních politiků totiž právě násilnická videa na Internetu mají na některé mladé lidi neblahý vliv, což se projevuje rostoucí trestnou činností.

Nové opatření YouTube se týká jen Velké Británie. Zástupci YouTube říkají, že dlouhodobě chtějí přizpůsobovat podmínky pro sdílení videí více nejen zákonům v jednotlivých zemích, ale i místním zvykům a třeba i vnímání občanů dané země. Třeba v Německu je YouTube zvláště háklivý na videa obsahující sebemenší nádech nacistické tématiky. (BBC News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).