Hlavní navigace

YouTube ve Velké Británii netoleruje zbraně na videu

Jiří Macich ml.

YouTube ve Velké Británii rozšířil řadu závadových videí i na ta, kde jsou zbraně použity k zastrašování lidí. Stejně jako videa porušující autorská práva či videa se sexuálně explicitním obsahem budou takové uživatelské filmečky mazány. Britská ministryně Jacqui Smith tento krok YouTube vítá a byla by prý ráda, kdyby se podobně zachovaly i ostatní servery pro sdílení videa. Podle ostrovních politiků totiž právě násilnická videa na Internetu mají na některé mladé lidi neblahý vliv, což se…

Doba čtení: 1 minuta

YouTube ve Velké Británii rozšířil řadu závadových videí i na ta, kde jsou zbraně použity k zastrašování lidí. Stejně jako videa porušující autorská práva či videa se sexuálně explicitním obsahem budou takové uživatelské filmečky mazány. Britská ministryně Jacqui Smith tento krok YouTube vítá a byla by prý ráda, kdyby se podobně zachovaly i ostatní servery pro sdílení videa. Podle ostrovních politiků totiž právě násilnická videa na Internetu mají na některé mladé lidi neblahý vliv, což se projevuje rostoucí trestnou činností.

Nové opatření YouTube se týká jen Velké Británie. Zástupci YouTube říkají, že dlouhodobě chtějí přizpůsobovat podmínky pro sdílení videí více nejen zákonům v jednotlivých zemích, ale i místním zvykům a třeba i vnímání občanů dané země. Třeba v Německu je YouTube zvláště háklivý na videa obsahující sebemenší nádech nacistické tématiky. (BBC News)

Našli jste v článku chybu?