Hlavní navigace

YouTube: videa do vlastních stránek nyní i přes iframe

26. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Videa publikovaná na serveru YouTube lze nyní do vlastních webových stránek vkládat novým způsobem. Standardně YouTube poskytuje HTML kód pro vložení objektu Flash s přehrávačem daného videa. Teď je možné videa vkládat také formou HTML značky iframe. Výhodou není jen skutečnost, že takový kód je kratší a přehlednější. Ve vloženém rámu se totiž bude zobrazovat typ přehrávače dle nastavení koncového diváka – uživatele. Namísto tradičního přehrávače využívajícího Flash se tak ve vybraných…

Videa publikovaná na serveru YouTube lze nyní do vlastních webových stránek vkládat novým způsobem. Standardně YouTube poskytuje HTML kód pro vložení objektu Flash s přehrávačem daného videa. Teď je možné videa vkládat také formou HTML značky iframe. Výhodou není jen skutečnost, že takový kód je kratší a přehlednější. Ve vloženém rámu se totiž bude zobrazovat typ přehrávače dle nastavení koncového diváka – uživatele. Namísto tradičního přehrávače využívajícího Flash se tak ve vybraných prohlížečích může zobrazovat i přehrávač používající HTML 5.

Dalším bonusem má být jednodušší přístup k videím z mobilních zařízení, která často přehrávání online videa řeší vlastní aplikací. Díky novému kódu s videem by nyní mělo být možné jednodušeji dohledat vložené video na YouTube a předat jej patřičné aplikaci k přehrávání. Jak by nový kód pro vložení videa měl vypadat, to uvádí oficiální YouTube API Blog.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.