Hlavní navigace

YouTube zjednodušuje přehrávání HD videí ve fullscreenu

21. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přehrávač videí na YouTube se dočkal drobného, leč praktického vylepšení. Nově lze nastavit přehrávač tak, aby vždy při přepnutí do fullscreen režimu přešel na HD verzi přehrávaného videa, pokud je tedy k dispozici. Stačí v přehrávači otevřít rozevírací menu pro volbu kvality přehrávaného videa a zvolit položku Setting. Otevře se nastavení přizpůsobení přehrávání, kde stačí zaškrtnout možnost Při přepnutí do režimu celé obrazovky vždy přehrát formát HD (pokud je k dispozici). K nastavení je…

Přehrávač videí na YouTube se dočkal drobného, leč praktického vylepšení. Nově lze nastavit přehrávač tak, aby vždy při přepnutí do fullscreen režimu přešel na HD verzi přehrávaného videa, pokud je tedy k dispozici. Stačí v přehrávači otevřít rozevírací menu pro volbu kvality přehrávaného videa a zvolit položku Setting. Otevře se nastavení přizpůsobení přehrávání, kde stačí zaškrtnout možnost Při přepnutí do režimu celé obrazovky vždy přehrát formát HD (pokud je k dispozici). K nastavení je samozřejmě potřeba uživatelský účet, v jehož rámci se všemožná nastavení uchovávají.

Řada videí je dnes na YouTube k dispozici ve vysokém rozlišení. Loni na podzim dokonce přibyla podpora 1080p videí. Je to vcelku logický směr vývoje. Už i levné digitální kamery nebo některé fotoaparáty zvládají nahrávání videí ve vysokém rozlišení a penetrace broadbandu už dovoluje nástup HD videí. YouTube ale hlavně potřebuje HD videa pro dlouhodobě chystanou větší expanzi na televizní obrazovky, kde se samozřejmě nelze spokojit s videem v rozlišení, které je nižší než třeba i standardní televizní rozlišení. (Google Operating System )

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.