Hlavní navigace

Z CIF 2011: MAFRA připravuje klon iPadové aplikace LN pro MF Dnes

Martin Vyleťal

Aplikace Lidových novin pro iPad zaznamenala od června 15 tisíc stažení. Lidovkám přibývají také platící uživatelé, nicméně z grafu, který v rámci své prezentace ukázal účastníkům konference Czech Internet Forum 2011 Martin Michek, nebylo zřejmé kolik vlastně jednotlivých čísel LN na iOS se prodává. Lidovky nemají pro přípravu verze na iPad žádný speciální tým.

Doba čtení: 1 minuta

Aplikace Lidových novin pro iPad zaznamenala od června 15 tisíc stažení. Lidovkám přibývají také platící uživatelé, nicméně z grafu, který v rámci své prezentace ukázal účastníkům konference Czech Internet Forum 2011 Martin Michek, nebylo zřejmé kolik vlastně jednotlivých čísel LN na iOS se prodává. Lidovky nemají pro přípravu verze na iPad žádný speciální tým.

Osm procent uživatelů si kupuje LN na iOS mezi desátou večerní a půnocí. Třináct procent uživatelů si kupuje zpětně staré noviny.Téměř tři čtvrtiny uživatelů čtou digitální LN na iPadu, jen 28 procent na iPhonu. Vydavatelství MAFRA podle Michka v současné době pracuje na na klonu iPadové aplikace LN pro MF Dnes. Měla by být k dispozici do jednoho měsíce. Připravuje se také desktopová aplikace a mobilní aplikace pro iPhone.

Aplikace Lidových novin pro iPad
Našli jste v článku chybu?