Hlavní navigace

Z Weave je nyní Firefox Sync

24. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Původně experimentální synchronizační rozšíření Weave pro prohlížeč Mozilla Firefox se přejmenovává na Firefox Sync. Dochází k tomu v rámci verze 1.3 Beta 5, která je k dispozici zájemcům o vyzkoušení a otestování. Kromě nového pojmenování rozšíření přináší také grafické úpravy uživatelského rozhraní, preventivní zálohu záložek před provedením synchronizace nebo lepší odezvy při samotném synchronizačním procesu. Ostrá verze 1.3, která již bude propagována jako řešení pro každodenní použití i…

Původně experimentální synchronizační rozšíření Weave pro prohlížeč Mozilla Firefox se přejmenovává na Firefox Sync. Dochází k tomu v rámci verze 1.3 Beta 5, která je k dispozici zájemcům o vyzkoušení a otestování. Kromě nového pojmenování rozšíření přináší také grafické úpravy uživatelského rozhraní, preventivní zálohu záložek před provedením synchronizace nebo lepší odezvy při samotném synchronizačním procesu. Ostrá verze 1.3, která již bude propagována jako řešení pro každodenní použití i pro běžné uživatele, by mohla vyjít ještě do konce měsíce.

Projekt Weave je původně jedním z mnoha experimentálních počinů Mozilla Labs. Jedná se o nástroj pro online synchronizaci dat mezi různými instalacemi Firefoxu na různých počítačích resp. zařízeních. Umožňuje přenos záložek, historie, uložených hesel, nastavení prohlížeče nebo otevřených panelů. Firefox 4.0 nabídne tuto synchronizaci v základní výbavě. Obdobnou funkci již delší dobu nabízí Opera a pozvolna se synchronizací začíná i Google Chrome. (dknite.wordpres­s.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).