Hlavní navigace

Za novou slovenskou televizi Empatia vystupoval podvodník

8. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 9. 2010

E-mailová zpráva, která byla nedávno odeslána některým médiím a informovala o startu nového slovenského kanálu TV Empatia, byla podvrh. Tvrdí to její ředitel Petr Bokroš, jenž dodal důkaz serveru Mediálne.sk, s jehož redaktorem se osobně setkal a předložil mu licenci a občanský průkaz jako potvrzení své totožnosti. Zpráva, která přinášela informace o nové stanici, byla odeslána z e-mailového účtu, který si může zřídit v podstatě kdokoliv.

ICTZ23

K TÉMATU: Na Slovensku vzniká celoplošná televize zahalená řadou tajemství

Stanice na svých webových stránkách informuje, že by měla odstartovat 11. listopadu letošního roku. V její cílové skupině se mají objevit obě pohlaví, tedy ne jen muži jak tvrdil podvodný e-mail. TV Empatia má vysílat údajně nekódovaně na satelitní pozici 23,5 st. východně, tedy bude dostupná i divákům služeb CS Link a Skylink. Zajímavostí je, že ještě před několika týdny o této stanici nevěděl na přímý dotaz serveru DigiZone.cz nic ani Jaromír Glisník, který je výkonným ředitelem a představitelem druhé zmíněné platformy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.