Hlavní navigace

Zahraniční zpravodajové stáli loni Českou televizi 63 milionů

9. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
9. 4. 2008

Zajímalo by vás, kolik stojí Českou televizi ročně působení zahraničních zpravodajů? Server Týden.cz to zjišťoval a za loňský rok dospěl k částce 63 milionů korun. Celkově pak má jít o jedno procento z jejího celkového rozpočtu. Nejdražší zpravodajové jsou podle Týdne.cz pro Českou televizi v Bruselu a ve Washingtonu. Částka má činit od 9.2 do 9.5 milionu Kč. Nejvyšší jsou náklady na mzdy a výdaje za přenos zpráv a nájmy. Šestinu výdajů pak tvoří posílání reportáží na Kavčí hory přes satelit nebo internet a nezanedbatelnou položku tvoří nájmy.

Nejaktivnějším zahraničním zpravodajem byl podle výroční zprávy ČT za loňský rok moskevský zpravodaj Josef Pazderka, který připravil průměrně až deset zpráv za měsíc. Novinkou pak bylo obsazení těchto postů v Pekingu, Košicích a ve Vídni. Týden.cz připomíná, že letos došlo i k personální změně v Bratislavě, Anettu Petrovičovou tu vystřídala bývalá zpravodajka Slovenského rozhlasu ve Washingtonu Olga Baková, v létě pak nahradí ve Washingtonu Romana Bradáče Michal Kubal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).