Hlavní navigace

Václav Žák: zákaz křížení vlastnictví platí pro všechny, i Primu

2. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 5. 2006

Televize Prima a společnost Czech Digital Group (CDG), která provozuje přechodný digitální multiplex B, nebudou moci mít společného vlastníka. Zákaz křížení vlastnictví mezi provozovateli sítí digitálních vysílačů a provozovateli televizních programů, který obsahuje novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, totiž platí pro všechny bez rozdílu. Serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák.

ICTZ23

Poslankyně Táňa Fischerová (US-DEU) minulý týden pro server Český rozhlas Digital uvedla, že paragraf o křížení vlastnictví se nebude vztahovat na ty společnosti, u nichž k tomuto křížení došlo před nabytím účinnosti zákona. Podle Žáka je ale taková interpretace mylná. Jde o špatný výklad asistentky paní poslankyně. Příslušný paragraf bude samozřejmě platit pro všechny od chvíle, kdy zákon nabude účinnosti, uvedl Žák.

Pro Primu to znamená, že její poloviční vlastník, skupina GES, bude muset upravit strukturu svých firem. GES je totiž zároveň majitelem CDG, v jejímž multiplexu vysílá i Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.