Hlavní navigace

Zápasy fotbalové Slavie z kvalifikace do Evropské ligy v televizi nebudou

17. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 8. 2009

Fotbalový klub Slavia Praha nechce prodat vysílací práva pod cenu. Generální ředitel klubu Petr Doležal tvrdí, že České televizi nabídl práva s výraznou slevou, přesto narazil. Výsledkem je, že z prvních kvalifikačních duelů českých klubů o postup do Evropské ligy bude v televizi jen jeden zápas – duel Teplic s Hapoel Tel Aviv. Utkání Slavie s Crvenou Zvezdou Bělehrad diváci neuvidí. Informuje o tom server Týden.cz.

BRAND23 Workshop

Mrzí mě to, ale Slavia má svědomí čisté. Za vysílací práva pražské odvety předkola Ligy mistrů proti Tiraspolu jsme požadovali částku 700 tisíc, teď jsem šli níž. O kolik přesně jde, neřeknu, ale přesto to ČT není ochotná akceptovat. Z rozmluv s kolegy z ostatních klubů jsem nabyl dojmu, že jsou ochotní prodat vysílací práva takřka za hubičku. Jenže my nejsme charita. Já se starám o to, aby klub ekonomicky fungoval a zrovna vysílací práva považuju za jednu z nejdůležitějších položek, které můžeme zobchodovat, řekl on-line deníku Týden.cz generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Podle něj jde v celé kauze o jednoduchý princip – Slavia nechce svůj produkt prodat pod cenou. Já neřídím organizaci, která má zajištěnou existenci z koncesionářských poplatků, uvedl Doležal s tím, že zájem na dohodě musí mít i Česká televize. Dohodli jsme se s čtyřmi českými kluby, tak snad se dohodneme i s pátým, uvedl na adresu Slavie šéf sportovní redakce ČT Otakar Černý.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).