Hlavní navigace

Zatčení na MIF 2013 mělo upozornit na špatné zabezpečení českých e-shopů

Redakce

Zadržení vývojáře Michala Špačka na konferenci Mobile Internet FORUM 2013, pro kterého si přišel policista v kukle, mělo poukázat na tragické zabezpečení českých e-shopů.

Jedna z prezentací na včerejší konferenci Mobile Internet FORUM 2013 měla opravdu zajímavý závěr. Zrovna v okamžiku, kdy se vývojář Michal Špaček, chystal účastníkům konference názorně ukázat, jak je snadné se přihlásit jako admininistrátor do českých e-shopů, přišel na pódium policista v kukle. Předal Špačkovi nějaký dokument, poté se chvíli dohadovali a následně byl vývojář vyveden ze sálů. 

Policista, který za chvíli odvede vývojáře Michala Špačka.
Autor: Lupa.cz

Policista, který za chvíli odvede vývojáře Michala Špačka.

Akce měla poukázat na tragické zabezpečení českých e-shopů. Zatčení mělo provozovatelům připomenout, že by zabezpečení webů neměli podceňovat, protože jsou to právě oni, kdo je zodpovědný za data jejich zákazníků. Pokud tuto problematiku podceňují, může je příště potkat podobný osud jako Michala Špačka.

Našli jste v článku chybu?
12. 10. 2013 11:52
Jago (neregistrovaný)

Tak byl dotyčný zatčen, nebo zadržen, nebo předvolán? Mně to připadá jako scénka sehraná na efekt a je otázka, jestli ta osoba na obrázku je skutečně policista. I kdyby byl, to musel skutečně nezbytně nutně sbalit člověka rovnou na podiu a být při tom ke všemu maskován? Jak prokázal svoji totožnost? Nezlobte se, ale bez dalších informací bych řekl, že to byla předem připravená komedie.

13. 10. 2013 14:53
Lol Phirae (neregistrovaný)

Asi podobně vkusná propagační akce, jako černý pytel od s. Hlaváče (a.k.a. BSA).