Hlavní navigace

Závislost na online hrách není radno podceňovat

24. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle nové německo-britské studie z loňského roku více jak deset procent hráčů počítačových her jeví některou ze známek závislosti. Problém závislosti hráčů je obzvlášť aktuální u stále populárnějších online her. Největší „závisláky“ bychom našli v Asii, ale i v Evropě a to zejména ve Francii a Německu, kde notoričtí hráči stráví u své oblíbené hry až čtyřicet hodin týdně. Ve Francii necelých šedesát procent hráčů přiznává, že už někdy hráli i deset hodin bez přestávky. Smutným rekordmanem bude…

Podle nové německo-britské studie z loňského roku více jak deset procent hráčů počítačových her jeví některou ze známek závislosti. Problém závislosti hráčů je obzvlášť aktuální u stále populárnějších online her. Největší „závisláky“ bychom našli v Asii, ale i v Evropě a to zejména ve Francii a Německu, kde notoričtí hráči stráví u své oblíbené hry až čtyřicet hodin týdně. Ve Francii necelých šedesát procent hráčů přiznává, že už někdy hráli i deset hodin bez přestávky. Smutným rekordmanem bude ale zřejmě osmadvacetiletý jihokorejský hráč, který po padesáti hodinách nepřetržitého hraní zemřel vyčerpáním.

Odborníci varují před podceňováním závislosti na hraní počítačových her. Na rozdíl od drogových závislostí je závislost na počítačových online hrách ve společnosti považovaná spíše za charakterový nedostatek než za nemoc, konstatuje Jakob Hein, vedoucí centra závislostí v Berlíně, který apeluje, aby různé preventivní programy proti závislostem tento typ závislosti neopomíjely. Zatím ale není ani příliš specializovaných pracovišť, která by se tímto typem závislosti zabývala. Diagnózu „závislost na online hrách“ zatím neznají ani zdravotní pojišťovny. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.