Hlavní navigace

Zemřel rozhlasový komentátor Alexander Tolčinský, bylo mu pouhých 46 let

1. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tolčinský působil na stanici ČRo 6, později v ČRo Plus. Patřil mezi odborníky mimo jiné na balkánský prostor, Polsko a Bělorusko. Příčinu nečekané smrti Rozhlas nekomentoval.

Ve věku pouhých šestačtyřiceti let zemřel nečekaně rozhlasový komentátor Alexander Tolčinský. Jeho smrt oznámil prostřednictvím tiskové zprávy Český rozhlas. Nečekané úmrtí zasáhlo i samotného generálního ředitele Petera Duhana. Je to tragédie jak pro jeho rodinu, tak pro všechny z nás v Českém rozhlase. Přišli jsme nejen o brilantního komentátora, ale také o skvělého kolegu a člověka, uvedl Duhan. S Tolčinským se měli posluchači možnost setkávat především na stanici Plus v pořadu Názory a argumenty.

Alexander Tolčinský působil na stanici ČRo 6, později v ČRo Plus. Patřil mezi odborníky mimo jiné na balkánský prostor, Polsko a Bělorusko. Před příchodem do Českého rozhlasu byl diplomatem MZV ČR v rámci mezinárodní mise v Iráku. Tam také po koaliční invazi na jaře v roce 2003 pracoval šest týdnů jako reportér zahraniční redakce zpravodajství České televize. Své další novinářské zkušenosti získal jako zpravodaj ČRo v Polsku, pracovník televize OSN v Záhřebu či jako redaktor Radiožurnálu a zahraničního zpravodajství České televize se zaměřením na postjugoslávské země a krizové oblasti.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).