Hlavní navigace

Zítra se opět sejde komise pro výběr operátora multiplexu ČT

Na zítřejší večer je naplánované další zasedání komise pro výběr technického operátora veřejnoprávního digitálního multiplexu, celoplošné zemské digitální sítě pro vysílání programů České televize a Českého rozhlasu. Serveru DigiZone.cz to potvrdil Pavel Hanuš, vedoucí projektu digitalizace ČT.

Podle Hanuše není jisté, zda už zítra bude známé jméno vítěze soutěže. Komise stále vybírá ze tří firem: Českých Radiokomunikací, Bohemia Royal a slovenské společnosti Tri R, která úzce spolupracuje s tuzemskou Telefónikou O2. Podle informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, výběr operátora komplikují sami uchazeči tím, že zpochybňují některé části zadávají dokumentace.

Například firma Bohemia Royal údajně nesplnila podmínku soutěže, podle níž by měla mít zkušenosti s provozem televizních vysílačů. Proto ji měla komise z dalšího rozhodování vyřadit, ale Bohemia Royal se kvůli tomu obrátila na antimonopolní úřad. České Radiokomunikace zase vyvíjejí tlak na komisi, aby vybrala jediného vítěze a ne kombinaci několika operátorů multiplexu, což je podle zadávací dokumentace možné.

Server DigiZone.cz připravuje podrobný článek o zákulisí výběru operátora veřejnoprávního multiplexu

Našli jste v článku chybu?