Hlavní navigace

Zítra se opět sejde komise pro výběr operátora multiplexu ČT

23. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 6. 2008

Na zítřejší večer je naplánované další zasedání komise pro výběr technického operátora veřejnoprávního digitálního multiplexu, celoplošné zemské digitální sítě pro vysílání programů České televize a Českého rozhlasu. Serveru DigiZone.cz to potvrdil Pavel Hanuš, vedoucí projektu digitalizace ČT.

Podle Hanuše není jisté, zda už zítra bude známé jméno vítěze soutěže. Komise stále vybírá ze tří firem: Českých Radiokomunikací, Bohemia Royal a slovenské společnosti Tri R, která úzce spolupracuje s tuzemskou Telefónikou O2. Podle informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, výběr operátora komplikují sami uchazeči tím, že zpochybňují některé části zadávají dokumentace.

KL22 hlasovani

Například firma Bohemia Royal údajně nesplnila podmínku soutěže, podle níž by měla mít zkušenosti s provozem televizních vysílačů. Proto ji měla komise z dalšího rozhodování vyřadit, ale Bohemia Royal se kvůli tomu obrátila na antimonopolní úřad. České Radiokomunikace zase vyvíjejí tlak na komisi, aby vybrala jediného vítěze a ne kombinaci několika operátorů multiplexu, což je podle zadávací dokumentace možné.

Server DigiZone.cz připravuje podrobný článek o zákulisí výběru operátora veřejnoprávního multiplexu

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.