Hlavní navigace

Zjišťovali jsme, jak by dopadla štědrovečerní večeře ze surovin nakoupených od počítače

Redakce

Online nákup potravin je v Česku zatím stále v plenkách. E-shopů s potravinami je jako šafránu. Server Vitalia.cz vytipoval pět funkčních obchodů a vyzkoušel, jak na nich probíhá nákup na štědrovečerní večeři. Pokud nebydlíte v Praze, Brně či jejich okolí, máte obvykle smůlu, říká Lenka Krbcová, šéfredaktorka serveru Vitalia.cz. Testované e-shopy se liší v mnoha aspektech: nabídce a pestrosti sortimentu, cenách i v dalších podmínkách. Porovnat jednoznačně ceny je prakticky nemožné. Konečnou…

Online nákup potravin je v Česku zatím stále v plenkách. E-shopů s potravinami je jako šafránu. Server Vitalia.cz vytipoval pět funkčních obchodů a vyzkoušel, jak na nich probíhá nákup na štědrovečerní večeři.

Pokud nebydlíte v Praze, Brně či jejich okolí, máte obvykle smůlu, říká Lenka Krbcová, šéfredaktorka serveru Vitalia.cz. Testované e-shopy se liší v mnoha aspektech: nabídce a pestrosti sortimentu, cenách i v dalších podmínkách. Porovnat jednoznačně ceny je prakticky nemožné. Konečnou sumu značně ovlivňuje obchodní politika konkrétního obchodu, výše minimální objednávky, poplatky za dopravu apod., uvádí Lenka Krbcová.

Navíc cena by při nákupu potravin neměla být jediným kritériem, nezapomínejme na kvalitu a rozmanitost sortimentu. Nabídka e-shopů je často velmi skromná, nebo se liší v jednotlivých kategoriích. Máslo mají jedno, piv třicet. Často chybí i jakékoli informace o prodávaném zboží, dodává Krbcová.

Našli jste v článku chybu?
19. 12. 2012 9:18
Martin Prokeš (neregistrovaný)

Jen si nemyslete, už jsem si s nimi dopisoval.

ČOI se ztotožnila s názorem Tesca, že k nákupu dojde až v okamžiku, kdy vám řidič předá nákup a kdy máte příležitost si jednotlivé položky projít a na složení se podívat.

Stovky ostatních prodejců potravin, kteří na webech složení nemají, ČOI nezajímají.

18. 12. 2012 21:48
Martin Prokeš (neregistrovaný)

Testu chybí jedna zásadní věc - neřeší, zda prodejci u potravin uvádějí úplné složení.

Přitom podle zákona je nutné umožnit kupujícímu se PŘED NÁKUPEM seznámit s úplným složením kupované potraviny.

Divím se, že ČOI dosud tento protizákonný nedostatek neřeší. Měli by jim ty e-shopy zavřít do nápravy u všech položek!