Hlavní navigace

ZOH 2018 a LOH 2020: RTVS získala sublicenci od Discovery Communications

31. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dohoda mezi oběma subjekty přinese na Slovensko olympiádu v Pchjongčchangu, včetně hokeje, a také olympijské hry v Tokiu o dva roky později.

Discovery Communications a RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) oznamují dlouhodobé partnerství zajišťující slovenským divákům možnost sledovat příští dvě olympiády na různých platformách.

Dohoda zajistí, že Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu a Letní olympijské hry v Tokiu 2020 budou k dispozici jak na RTVS, tak na Eurosportu, na internetu na adrese www.rtvs.sk i na Eurosport Player. Vznikne tak mix volného a placeného vysílání, což se má týkat celé programové nabídky, včetně hokeje. Navíc bude zároveň možné hry streamovat i na veřejná prostranství či v restauracích.

K TÉMATU: RTVS bude vysílat olympiádu ve 4K v pozemním multiplexu až do konce roku

RTVS spustilo HD vysílání obou svých kanálů v pozemním multiplexu

Ve zprávě se také říká, že Národnej televízii boli udelené vybrané digitálne práva na obsah vysielaný na jeho lineárnych televíznych kanáloch počas spravodajských relácií, ktoré nasledujú priamo po udalosti. Eurosport bude aj naďalej držať práva pre každý okamih olympijských hier v platenej verzii a to prostredníctvom svojich digitálnych služieb.

MM AI t

Kasia Kieli, prezident Discovery Networks pro střední a východní Evropu, Blízký východ a Afriku, k tomu řekl: Snažíme sa, aby olympijské hry boli dostupné pre ešte viac ľudí na viac obrazovkách než kedykoľvek predtým. Práve dohoda s RTVS pre Pchjongčchangu 2018 a Tokio 2020 je významným krokom vpred k dosiahnutiu tohto cieľa na Slovensku. Športoví fanúšikovia tak budú mať celkom novú prístupnosť k Olympiáde. Vďaka každému okamihu, ktorý je dostupný na platformách Eurosportu a pokrytiu na ich tradičnej národnej televízii, dostanú možnosť užiť si Olympijské hry podľa vlastných predstáv.

Partnerství navazuje na nabídku Discovery Communications na exkluzivní multimediální práva pro 50 zemí a oblastí v Evropě na vysílání olympijských her v letech 2018 až 2024, představené Mezinárodním olympijským výborem v červnu 2015.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).