Hlavní navigace

Zone Reality a Zone Romantica v Česku končí, nově budou vysílat pod značkou CBS

Jan Potůček

Chellomedia rozšiřuje spolupráci s americkou televizní skupinou CBS. Do Česka míří kanály CBS Drama a CBS Reality.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Expanzi na evropský trh včetně České republiky připravuje americká televizní skupina CBS. Prostřednictvím partnerské společnosti Chellomedia, s níž spolupracuje již od roku 2009, rozšíří do 83 zemí světa včetně Česka svoje tematické kanály CBS Drama a CBS Reality. Na českém trhu tyto programy nahradí dosavadní kabelové a satelitní stanice Zone Romantica a Zone Reality. Informoval o tom Jakub Švestka ze společnosti Chellomedia.

K TÉMATU: Chello Zone zahájila reklamní kampaň na kanál Zone Reality

„Společnosti Chellomedia a CBS Studios International dnes ohlásily, že uzavřely novou smlouvu, podle které vzniknou nové televizní stanice pod značkou CBS, a to na základě stávajících zábavních kanálů společnosti Chello Zone,“ uvedly obě skupiny ve společné tiskové zprávě. Přejmenováním stanic dojde o i ke změně jejich programové nabídky. Plně využijí bohatý archiv CBS, který obsahuje víc než 70 tisíc hodin pořadů.

ČTĚTE TAKÉ: Zone Romantica se má změnit na Film Cafe. Bude to platit i v České republice?

Na CBS Drama a CBS Reality se tak objeví seriály „48 hodin“ (48 Hours), „Soudkyně Judy“ (Judge Judy), „Dynastie“ (Dynasty), „Star Trek“, „Dotek anděla“ (Touched by an Angel) nebo „Amerika hledá topmodelku“ (America´s Next Top Model). „Vedle dramatických, reality pořadů a seriálů čerpaných z archivu televize CBS, budou kanály nadále nakupovat pořady také od jiných producentů,“ ujistily obě firmy. CBS bude držet ve stanicích třicetiprocentní podíl.

NAPSALI JSME: Chello Central Europe si registruje názvy nových filmových kanálů

tip Content First Rozanek

Provozovatelem všech tří nových programů bude nadále společnost Chello Zone, která bude mít nové vedení složené ze zástupců původní firmy a CBS. „Získáváme další mezinárodní distribuční kanál pro náš rozsáhlý archiv, otevírá se nám další možnost, jak zhodnotit náš obsah, která však jde ruku v ruce s jiným naším projektem, a to celosvětovým poskytováním licencí k našim pořadům. Tým společnosti Chello je pro nás špičkovým partnerem,“ uvedl prezident společnosti CBS Studios International Armando Nuñez.

Přejmenování kanálů, které dosud vysílaly pod společnou značkou Zone, proběhlo již dříve v Británii. „Britské kanály zaznamenaly rapidní růst sledovanosti, my jen doufáme, že stejný úspěch se bude opakovat i v Evropě, na Blízkém východě a v Africe a že si tak archiv televize CBS najde cestu k milionům našich oddaných diváků,“ věří výkonný ředitel Chello Zone Dermot Shortt.