Hlavní navigace

Zpravodajský kanál Al Jazeera English přešel na formát 16:9

3. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Katarská zpravodajská stanice Al Jazeera ve své anglicko-jazyčné verzi přešla od dnešního dne na moderní širokoúhlý formát 16:9, a to ve všech distribučních trasách, mimo jiné tedy i na satelitu. Program je tak letos už několikátou stanicí tohoto typu, která daný poměr obrazu používá. V minulosti už k němu přistoupily například Eunoews, France 24 nebo TVP Info.

ČTĚTE TAKÉ: Euronews potvrzuje pozici leadera. Rozšíří distribuci v chytrých TV

Mobile Internet Forum 2022

Provozovatelem stanice je mediální dům Qatar Media Corporation se sídlem ve městě Doha. Program odstartoval v listopadu 2006 a v minulosti sloužil například jako častý komunikační prostředek teroristy Usamy bin Ladina. To však platilo spíše pro arabskou verzi. Anglicko-jazyčná Al Jazeera vyhovuje více divákům ze západního světa. Její studia jsou pojata ve velkolepém stylu a denně vysílá své zpravodajství z různých studií po celé Zemi, například z Washingtonu, Londýna nebo Doha. Na orbitu šíří nekódovaně signál hned z několika družic.

Anglicko-jazyčná Al Jazeera už vysílá v moderním širokoúhlém formátu. (Screenshot: au­tor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.