Hlavní navigace

Zpravodajství iDNES.cz zmizelo z Óčka, nahradil ho chat

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 11. 2009

UVNITŘ FOTO Hudební a lifestylová televize Óčko z portfolia společnosti MAFRA media ukončila vysílání zpravodajství serveru iDNES.cz (zpravodajské lišty) ve svém ranním bloku Rozjezd, který je vysílán každý všední den od šesti do devíti hodin. Kanál tak doposud využíval tzv. cross promotion, kdy odkazoval na další produkt MAFRY.

KL22 hlasovani

Změna je platná od včerejška, tedy od pondělí 23. listopadu, a serveru DigiZone.cz ji potvrdil výkonný ředitel stanice Hynek Chudárek. Jako náhrada za zpravodajství serveru iDNES se ve vysílání objevil SMS chat, kdy mohou diváci prostřednictvím mobilních telefonů posílat krátké textové zprávy a ty se pak objeví ve vysílání. Služba funguje na podobném principu jako během nočního vysílání. V současné době je však zatím v pilotním provozu a musí procházet přísnějším monitoringem. Na otázku, proč ke změně došlo, Chudárek odpověděl, že televize vyhodnotila chat pro diváky Óčka jako přínosnější.Nová podoba ranního vysílání televize Óčko. Foto: autor

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.