Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Ztrácí Google svou inovativní sílu? od Aleš Miklík - Google Cloud bude IMO ve výnosech čím dál...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 11. 2015 10:53

  Aleš Miklík

  Google Cloud bude IMO ve výnosech čím dál důležitější (ostatně i ten graf v článku je nejméně rok starý). Za loňský rok sice vygeneroval něco kolem 400 mil. dolarů (např. podle https://www.theinformation.com/tough-climb-google-cloud-revenue-aws), ale důležitá je rychlost růstu téhle škatulky (zatím schovaná v "others") a priorita, jakou jí firma dává (velká).

  Zajímavá je i ta situace YT, spíš než na počty sdílených videií bych se díval na revenues, které sice stále rostou (meziročně i mezikvartálně), ale s tím, jak FB začíná dělit zisk pro tvůrce videí, začne se YT do skutečných problémů teprve dostávat. A mezi příznaky stažení se z původních strategií bych uvedl i "rozpuštění" G+, které mělo být lepidlo právě toho roztříštěného portfolia.

  Jinak k těm inovacím: je otázka, jestli je vlastně na místě očekávat nějakou bombastickou produktovou inovaci typu iphone, nebo spíš plíživou, nenápadnější evoluci v infrastruktuře na pozadí služeb, které už známe a běžně používáme.

 • 23. 11. 2015 9:45

  m&m (neregistrovaný) 212.4.152.---

  S vetsinou psaneho asi opravdu souhlasim, mozna google cloud ma sanci na uspech mezi tim vsim ostatnim zmatkem co stejne nikdy vydelavat nebude.

 • 23. 11. 2015 11:50

  petr (neregistrovaný) 188.120.212.---

  Nikdy mne nikdo a nic nedonutí k tomu že bych svá data svěřil nějakému cloudu. A už vůbec ne cloudu od firem GOOGLE nebo Microsoft. A to ani kdyby se jednalo pouze o fotky z mobilu, tedy převážně o fotky našeho kocoura a lotrovin které provádí a podaří se mě je zachytit, protože mám mobila téměř stále u sebe.