Hlavní navigace

Ztráta exkluzivních práv na Bundesligu srazila v Německu jejího vysílatele na kolena

Lukáš Polák

Konec rozhlasových stanic 90elf se dotkne i celoněmeckého DAB multiplexu na kanálu 5C. Vysílatel se bude snažit v následujících týdnech do něho najít smysluplnou náhradu.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Regiocast Digital, která je v Německu provozovatelem specializovaných rozhlasových kanálů 90elf Fußball-Radio, se dostala do nepříjemné situace. Od příští sezóny úplně přišla o možnost vysílat přenosy z nejvyšší tamní fotbalové soutěže Bundesligy. Provozovatel dlouho hledal možnosti, čím by tuto významnou ztrátu mohl nahradit, nakonec se mu to ale bohužel nepovedlo. V oficiálním tiskovém prohlášení včera vysílatel oznámil, že je nucen šíření těchto stanic ukončit s koncem vrcholící nejvyšší německé fotbalové soutěže. Poslední přenos nabídne 1. června.

ČTĚTE TAKÉ: V Bavorsku odstartovala stanice Puls pro mladé, zachytitelná je i na našem území

Po ztrátě vysílacích práv v březnu jsme vedli intenzivní rozhovory a hledali s našimi obchodními partnery nové koncepty a obchodní modely. Do poslední chvíle jsme doufali, že se nám to podaří a najdeme ekonomicky životaschopný scénář. Vzhledem k tomu, že jsme ale přišli o dvě třetiny našeho obsahu a tudíž i výrazné příjmy z reklamy, byli jsme nuceni učinit toto těžké rozhodnutí, uvedl šéf 90elf Florian Fritsche. Tato skutečnost se dotkne i celoněmeckého digitálního rozhlasového DAB multiplexu šířeného na kanálu 5C. Čím bude kapacita po těchto stanicích vyplněna, zatím vysílatel neví.

Našli jste v článku chybu?