Hlavní navigace

BYOD

Seriál

IT v českých firmách: vlastní laptop ve firemní síti. Výhoda, nebo problém?

Může vám firma dovolit pracovat na vlastním počítači, tabletu či mobilu, jestliže vám vyhovuje více než ten firemní? Co to obnáší pro ni?

Marek Janouš

6. 10. 2016 7:15
Doba čtení: 6 minut
Komentář

Na co si dát pozor při používání BYOD zařízení ve firmách?

Firmy stále častěji umožňují zaměstnancům používat vlastní notebooky, smartphony nebo tablety ve firemních sítích. Jak se na problematiku BYOD (Bring Your Own Device) dívá právník?

Tomáš Roubík

27. 6. 2014 6:30
Doba čtení: 9 minut
Průzkum

Fortinet: Generace Y chce v práci vlastní zařízení i cloud, navzdory rizikům

Až 51 % lidí ve věku mezi 21 a 32 roky by porušilo firemní pravidla omezující použití vlastních zařízení, aby je mohli používat i ve firemním prostředí.

Daniel Dočekal

12. 11. 2013 11:05
| 5
Doba čtení: 3 minuty

iPad Mini bude koncem pro čtečky s e-inkem

Co ještě? Zajímavé ukázky heatmap, co znamená důležitá zkratka BYOD, jak na tom bude Open Source pro Windows 8, AmEx a jeho věrnostní program využívá FarmVille, kupování fanoušků na Facebooku a mohutné propouštění u HP. Je tu další přehled událostí z minulého týdne.

Daniel Dočekal

4. 6. 2012 6:20
Doba čtení: 6 minut

„Dones si vlastní železo“ se rozmáhá i v Česku

BYOD — tedy přines si vlastní zařízení — je směr, který v příštích třech letech nejvíce ovlivní IT oddělení českých společností; alespoň tak soudí téměř čtvrtina dotazovaných v průzkumu společností Cisco. Do podnikové sítě se připojuje každý druhý dotazovaný nějakým zařízením soukromým. Vede připojování k firemnímu e‑mailu (82 %), s odstupem následuje kalendář (48 %) a podnikové aplikace (45 %). Téměř třetina lidí přitom nemá možnost přístupu zabezpečeného.

Marek Janouš

24. 5. 2012 14:44
| 7
Doba čtení: 1 minuta