Hlavní navigace

„Dones si vlastní železo“ se rozmáhá i v Česku

Marek Janouš

BYOD — tedy přines si vlastní zařízení — je směr, který v příštích třech letech nejvíce ovlivní IT oddělení českých společností; alespoň tak soudí téměř čtvrtina dotazovaných v průzkumu společností Cisco. Do podnikové sítě se připojuje každý druhý dotazovaný nějakým zařízením soukromým. Vede připojování k firemnímu e‑mailu (82 %), s odstupem následuje kalendář (48 %) a podnikové aplikace (45 %). Téměř třetina lidí přitom nemá možnost přístupu zabezpečeného.

BYOD — tedy přines si vlastní zařízení — je směr, který v příštích třech letech nejvíce ovlivní IT oddělení českých společností; alespoň tak soudí téměř čtvrtina dotazovaných v průzkumu společností Cisco.

Do podnikové sítě se připojuje každý druhý dotazovaný nějakým zařízením soukromým. Vede připojování k firemnímu e‑mailu (82 %), s odstupem následuje kalendář (48 %) a podnikové aplikace (45 %). Téměř třetina lidí přitom nemá možnost přístupu zabezpečeného.

Nereprezentativní průzkum provedla společnost Cisco mezi 476 IT profesionály v rámci konference Cisco Expo 2012 v Praze letos v dubnu.

Cisco tvrdí, že z výzkumů amerických dále vyplývá, že povolením vlastních zařízení ušetří firmy ročně 300 až 1300 dolarů na zaměstnance.

BYOD se zpravidla nezamlouvá pracovníkům IT oddělení, kteří musí s uživateli nastavování všemožných zařízení řešit — zejména nemá‑li firma pro BYOD žádná pravidla, a takových je podle průzkumu více než třetina.

Našli jste v článku chybu?
28. 5. 2012 14:11
Chvílemi vykukující z černých (neregistrovaný)

Myslím si "to" podobně jako vy. Jen aby to ale nedopadlo tak (doba je divná), že z notebooků se stanou "terminály" (vzdálené pracovní plochy a spol.) připojené skrze Internet k firemnímu počítači který, v lepším případě jen tahá data z nějakého internetového úložiště, v horším případě komunikuje s aplikací běžící v nějakém virtuálním počítači někde na Internetu (cloud: aplikace, počítač,...) a data tahá lépe nevědět odkud.

Vím, nenapsal jsem to příliš elegantně. Ale zvrácenost dnešní doby je ji…