Hlavní navigace

datové centrum

Aktuálně

Seznam.cz investuje 200 milionů do nového datacentra. Jak bude vypadat?

Seznam.cz postaví nové datacentrum v pražských Horních Počernicích a přesune sem své servery. Stavět se začne koncem ledna a investice se má začít vyplácet už za dva roky.

Martin Vyleťal

19. 11. 2013 16:44
| 3
Doba čtení: 3 minuty

Seznam.cz postaví datacentrum v pražských Horních Počernicích

Firma se definitivně rozhodla pro lokalitu na okraji Prahy, kde mají sklady Alza.cz a Mall.cz. V nejbližší době se rozběhnou výběrová řízení na jednotlivé dodavatele stavební části.

Martin Vyleťal

16. 9. 2013 12:02
Doba čtení: 1 minuta

Nové datacentrum pro Seznam.cz postaví Altron, zatím se ale neví kde

Firma v druhém kole tendru porazila společnost Pronix a stala se tak generálním dodavatelem stavby, pro kterou Seznam.cz nyní hledá vhodné pozemky.

Martin Vyleťal

28. 5. 2013 17:56
Doba čtení: 1 minuta

Active 24 zvýšila rychlost do NIXu na 10 Gbit/s

Společnost ACTIVE 24 zvýšila rychlost připojení do peeringového centra NIX.CZ na 10 Gbit/s. Zároveň investovala do dalších vylepšení svého datového centra. V něm byly vyměněny oba hraniční routery, každý z nich nyní poskytuje routovací výkon až 80 Gbit/s. Dále pak proběhla instalace nových stohovatelných páteřních switchů s přepínacím výkonem až 88 Gbit/s, zmiňovaný upgrade primární linky do NIX.CZ na 10Gbps, došlo ke změně topologie vnitřní sítě z kruhu na dvojitou hvězdu a upgradu propoj mezi…

Martin Vyleťal

17. 10. 2012 13:22
Doba čtení: do minuty

Seznam.cz ukončil první kolo tendru na partnera pro plánované datacentrum, do finále postoupily Altron a Pronix

Do druhého kola výběrového řízení na partnera pro plánované datacentrum společnosti Seznam.cz postoupily firmy Altron a Pronix. V prvním kole Seznam.cz vybíral z nabídek deseti firem. Obě úspěšné společnosti mají nyní za úkol vytvořit návrh technologického řešení připravovaného datacentra (energetickou náročnost, systém chlazení či způsob napájení). Celkový vítěz tendru bude znám začátkem příštího roku.

Martin Vyleťal

10. 10. 2012 14:50
| 6
Doba čtení: do minuty