Hlavní navigace

datové centrum

Casablanca v loňském roce spadla do ztráty téměř 10 milionů korun

Společnost Casablanca INT, která v Praze na Vinohradech provozuje datové centrum, v loňském roce zaznamenala pokles obratu ze 147,9 milionu na 121,3 milionu korun. Z necelého čtyřmilionového zisku v roce 2016 se také propadla do loňské ztráty…

Seznam.cz investuje 200 milionů do nového datacentra. Jak bude vypadat?

Seznam.cz postaví nové datacentrum v pražských Horních Počernicích a přesune sem své servery. Stavět se začne koncem ledna a investice se má začít vyplácet už za dva roky.

Doba čtení: 3 minuty

Seznam.cz postaví datacentrum v pražských Horních Počernicích

Firma se definitivně rozhodla pro lokalitu na okraji Prahy, kde mají sklady Alza.cz a Mall.cz. V nejbližší době se rozběhnou výběrová řízení na jednotlivé dodavatele stavební části.

16. 9. 2013 12:02
Doba čtení: 1 minuta

Nové datacentrum pro Seznam.cz postaví Altron, zatím se ale neví kde

Firma v druhém kole tendru porazila společnost Pronix a stala se tak generálním dodavatelem stavby, pro kterou Seznam.cz nyní hledá vhodné pozemky.

28. 5. 2013 17:56
Doba čtení: 1 minuta

Active 24 zvýšila rychlost do NIXu na 10 Gbit/s

Společnost ACTIVE 24 zvýšila rychlost připojení do peeringového centra NIX.CZ na 10 Gbit/s. Zároveň investovala do dalších vylepšení svého datového centra. V něm byly vyměněny oba hraniční routery, každý z nich nyní poskytuje routovací výkon až 80 Gbit/s. Dále pak proběhla instalace nových stohovatelných páteřních switchů s přepínacím výkonem až 88 Gbit/s, zmiňovaný upgrade primární linky do NIX.CZ na 10Gbps, došlo ke změně topologie vnitřní sítě z kruhu na dvojitou hvězdu a upgradu propoj mezi…

17. 10. 2012 13:22
Doba čtení: do minuty

Seznam.cz ukončil první kolo tendru na partnera pro plánované datacentrum, do finále postoupily Altron a Pronix

Do druhého kola výběrového řízení na partnera pro plánované datacentrum společnosti Seznam.cz postoupily firmy Altron a Pronix. V prvním kole Seznam.cz vybíral z nabídek deseti firem. Obě úspěšné společnosti mají nyní za úkol vytvořit návrh technologického řešení připravovaného datacentra (energetickou náročnost, systém chlazení či způsob napájení). Celkový vítěz tendru bude znám začátkem příštího roku.

Doba čtení: do minuty