Hlavní navigace

Diaspora

Diaspora měla být alternativou Facebooku, není a nebude

Diaspora měla vyřešit všechny problémy Facebooku a eliminovat veškeré zlo, které Facebook představuje. Svobodná, decentralizovaná, otevřená, prostě sociální síť (či platforma) snů. Skutečnost je taková, že Diaspora alternativou Facebooku není a nejspíš ani nikdy nebude. TIP: Pokud chcete dlouhé (anglické) čtení, je What Happened to the Facebook Killer? It's Complicated výborné (ale opravdu, hodně, hodně dlouhé). Pokud dlouhé anglické čtení nechcete, následuje velmi stručné shrnutí.

Daniel Dočekal

9. 10. 2012 7:30
Doba čtení: 2 minuty

Otevřená sociální síť Diaspora míří po dvou letech do rukou komunity

Měla to být otevřená alternativa populární sociální síti Facebook. Alespoň tak projekt decentralizované sociální sítě s názvem Disapora prezentovala před dvěma lety čtveřice studentů New York University. Nyní zakladatelé projektu předávají Diasporu komunitě, která se kolem ní utvořila. Tento krok sice není úplně překvapivý, protože už od začátku byla sociální síť zamýšlena jako otevřený open source projekt, je však otázkou, zdali relativně malá komunita příznivců bude schopna udržet Diasporu…

Martin Vyleťal

28. 8. 2012 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Tent má být protokol pro decentralizovanou sociální síť

Jistý Daniel Siders oznámil, že brzy bude k dispozici nový open‑source protokol Tent pro sociální sítě; s několika dalšími jej vyvíjí na GitHubu. Protokol má umožnit zcela decentralizovanou síť mezi nezávislými, rovnocennými servery, a umožní serverům také to, aby se zapojovaly skrytě skrze síť Tor.

Marek Janouš

23. 8. 2012 14:53
Doba čtení: 1 minuta

App.net chce být tím, čím mohl být Twitter, kdyby ho nezkazila reklama

App.net je „rozdílný druh sociální platformy“, dozvíte se v popisu nově vznikající služby. Svým způsobem je to podstatné, byť to možná bude trochu složitější na vysvětlení. A také to bude trošičku potřebovat, abyste „věřili“.

Daniel Dočekal

23. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 7 minut