Hlavní navigace

Newsweek

Newsweek vstává z popela, výběr předplatného zajistí slovenské Piano

Po více než roční odmlce se legendární americký zpravodajský týdeník Newsweek v pátek objeví na novinových stáncích. Peníze od předplatitelů bude vybírat slovenské Piano.

Martin Vyleťal

5. 3. 2014 18:26
Doba čtení: 1 minuta

Slovenské Piano má první zakázku v USA: paywall pro časopis Newsweek

Slovenský systém na zpoplatnění přístupu k webovým službám zaznamenal první úspěch na americkém trhu: od února začne poskytovat své služby slavnému americkému magazínu.

David Slížek

21. 1. 2014 15:35
Doba čtení: 2 minuty

Newsweek se po roce digitáního vycházení vrací zpět k papíru

Americký zpravodajský týdeník skončil s vydáváním tištěné podoby na konci roku 2012. Vydavatel teď chystá její obnovení.

David Slížek

4. 12. 2013 10:12
Doba čtení: 2 minuty

Poslední papírový Newsweek vyjde s hashtagem na obálce

Legendární americký zpravodajský týdeník Newsweek, který byl založen roku 1933, bude od nového roku vycházet už jen digitálně, s papírovou podobou úplně končí. Redakce na Twitteru zveřejnila fotografii obálky posledního tištěného čísla, na které je hashtag #Lastprintissue. „Je to jako byste se s posledním výdechem pokusili označit, kdo vás zabil,“ komentoval to na Twitteru jeden z uživatelů (jeho tweetu si všimla britská BBC).

David Slížek

25. 12. 2012 11:12
Doba čtení: do minuty

Newsweek bude vycházet na papíře už jen do konce roku

Poslední tištěný Newsweek vyjde 31. prosince, jak dnes e‑mailem oznámila pracovníkům jeho šéfredaktorka Tina Brown. Pak už bude Newsweek vycházet jen digitálně, a to pod názvem Newsweek Global — v jednotném vydání pro celý svět. Má být za předplatné a vycházet pro čtečky, pro tablety a také na webu. Některý obsah se objeví i na sesterském webu The Daily Beast, který v roce 2008 spustila právě Tina Brown. The Daily Beast se spojil s Newsweekem na podzim 2010.

Redakce

18. 10. 2012 15:58
Doba čtení: 1 minuta