Hlavní navigace

Newsweek vstává z popela, výběr předplatného zajistí slovenské Piano

5. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po více než roční odmlce se legendární americký zpravodajský týdeník Newsweek v pátek objeví na novinových stáncích. Peníze od předplatitelů bude vybírat slovenské Piano.

Mělo to být úplně poslední vydání časopisu, který vycházel nepřetržitě od roku 1933. V prosinci 2012 redakce Newsweeku zveřejnila na Twitteru fotografii obálky s hastagem #Lastprintissue. Představitelé vydavatelství vysvětlovali konec papírové verze ekonomickými důvody. Legendární časopis se podobně jako další papírové tituly dlouhodobě potýkal s úbytkem čtenářů.


Autor: Newsweek.com

Od začátku loňského roku tak Newsweek ve Spojených státech vycházel pouze online (v Evropě, jižní Americe či v Asii Newsweek vycházet na papíře nepřestal – na základě licence jej ovšem vydávala jiná vydavatelství). Ale ani přechod k digitálnímu publikování americkému Newsweeku nepomohl a tak loni v srpnu putoval za hubičku do rukou malého vydavatelství IBT.

Tomu se v poměrně krátké době podařilo ztrojnásobit návštěvnost online verze a čtenáři se podle majitelů IBT začali stále hlasitěji dožadovat návratu tištěné verze. Přestože původně návrat na novinové stánky neplánovali, rozhodli se majitelé IBT pro reinkarnaci tištěné verze mimo jiné kvůli tomu, že se může stát nástrojem, který přivede další čtenáře k online verzi.

BRAND

Plány, co se týče nákladu, jsou prozatím skromné. V dobách největší slávy na začátku 90. let měl papírový Newsweek až 3,3 milionů čtenářů, nově bude vycházet jen v počtu 70 tisíc výtisků. Jedno číslo přijde na 7,99 dolarů (zhruba 160 Kč).

K dispozici ale bude také kombinované předplatné tištěné a digitální verze, které je v nabídce za 149,99 dolarů na rok, což v přepočtu na jeden výtisk vychází na zhruba 58 korun. Výběr předplatného bude zajišťovat slovenský systém zpoplatnění obsahu Piano

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).