Hlavní navigace

Newsweek vstává z popela, výběr předplatného zajistí slovenské Piano

Martin Vyleťal

Po více než roční odmlce se legendární americký zpravodajský týdeník Newsweek v pátek objeví na novinových stáncích. Peníze od předplatitelů bude vybírat slovenské Piano.

Mělo to být úplně poslední vydání časopisu, který vycházel nepřetržitě od roku 1933. V prosinci 2012 redakce Newsweeku zveřejnila na Twitteru fotografii obálky s hastagem #Lastprintissue. Představitelé vydavatelství vysvětlovali konec papírové verze ekonomickými důvody. Legendární časopis se podobně jako další papírové tituly dlouhodobě potýkal s úbytkem čtenářů.


Autor: Newsweek.com

Od začátku loňského roku tak Newsweek ve Spojených státech vycházel pouze online (v Evropě, jižní Americe či v Asii Newsweek vycházet na papíře nepřestal – na základě licence jej ovšem vydávala jiná vydavatelství). Ale ani přechod k digitálnímu publikování americkému Newsweeku nepomohl a tak loni v srpnu putoval za hubičku do rukou malého vydavatelství IBT.

Tomu se v poměrně krátké době podařilo ztrojnásobit návštěvnost online verze a čtenáři se podle majitelů IBT začali stále hlasitěji dožadovat návratu tištěné verze. Přestože původně návrat na novinové stánky neplánovali, rozhodli se majitelé IBT pro reinkarnaci tištěné verze mimo jiné kvůli tomu, že se může stát nástrojem, který přivede další čtenáře k online verzi.

Content 2017 - tip Footshop

Plány, co se týče nákladu, jsou prozatím skromné. V dobách největší slávy na začátku 90. let měl papírový Newsweek až 3,3 milionů čtenářů, nově bude vycházet jen v počtu 70 tisíc výtisků. Jedno číslo přijde na 7,99 dolarů (zhruba 160 Kč).

K dispozici ale bude také kombinované předplatné tištěné a digitální verze, které je v nabídce za 149,99 dolarů na rok, což v přepočtu na jeden výtisk vychází na zhruba 58 korun. Výběr předplatného bude zajišťovat slovenský systém zpoplatnění obsahu Piano

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2014 12:20
piano addicted (neregistrovaný)

Další PR pro Piano medii? Když se dívám na výpis článků o Piano Media, není tam ani jedna negativní, navíc zprávu o tom, že Piano Media bude zajišťovat výběř předplatného pro Newsweek jste vydali už v lednu. Možná by to chtělo informovat trochu komplexněji, třeba o důvodech, proč z Piana vystupuje slovenský web Medialne.sk a proč vystoupily Hospodářské noviny. Nebo se vám to nehodí?!

7. 3. 2014 15:48
xxx (neregistrovaný)

Piano sa na Slovensku ruca ako domcek z kariet (odchadzajuce media, neustale marketingove akcie, ktore musia vyznamne znizovat vynos z predplatneho). Situacia v Slovinsku a v Polsku je nejasna. Spolocnost dalej pokracuje v zatajovani akychkolvek relevantnych informacii o preplatitelskej zakladni. Ziskane zakazky v USA a DE su otazne z pohladu ekonomiky. Az za poriadne dlhy cas zistime, ci vobec Piano bolo za poskytnutie svojho systemu vyplatene, alebo system bol poskytnuty bezodplatne, len aby b…