Hlavní navigace

Viry

Ransomware, hrozba na vzestupu. Nebylo lepší, když nám viry nedávaly na výběr?

Jak je možné se nakazit? Jaké typy ransomwaru existují? A vyplatí se útočníkům zaplatit? Odpovědět se pokoušíme v novém seriálu na téma ransomware.

Doba čtení: 6 minut

Další vlna podvodných e-mailů je tu. Tentokrát vyhrožuje exekutorem

Poté, co tuzemský Internet zasáhly dvě vlny spamového útoku s předmětem „Výše pohledávky na vašem účtu“, je tu další. S lepší češtinou a závažnějším oslovením.

Doba čtení: 2 minuty

Prodeji mobilních antivirů má pomoci i obava ze ztráty zakoupení digitální hudby

Jak prodat antivirové programy pro mobilní telefony v době, kdy počet napadení chytrých telefonů škodlivým software je zatím marginální? Vytvořit paniku. Zručně na tuto strunu nyní uhodilo AVG, které ve spolupráci s Monkey Business (hudební skupina) „vyzývají k opatrnosti při stahování hudby z online obchodů“. Základem obav je, že by uživatelé, jejichž chytré telefony budou napadeny škodlivým software, mohli přijít o své zakoupené hudební soubory.

Doba čtení: 2 minuty

Twitter, falešný antivir a rouška tajemství

Sociální sítě se stávají pravidelnou cestou, jak uživatele donutit k akci, kterou by jinak snad ani neprovedli. Falešné antiviry tak prožívají svoji „renesanci“, a zřejmě nikoliv naposledy.

27. 3. 2012 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Trendy v bezpečnosti 2012: soukromí, Facebook, mobilní platby a stará dobrá havěť

Čtvrtý ročník konference Trendy v internetové bezpečnosti ukázal na mnoha příkladech, že s tím, jak se svět víc a víc propojuje a omotává počítačovými sítěmi, přibývá zároveň bezpečnostních rizik. Všechna nemůžeme předpokládat, natož podchytit. Co tedy s nimi?

Doba čtení: 9 minut

Antiviry online: Hodně muziky za málo peněz?

Služby, které prostřednictvím webového prohlížeče zkontrolují počítač, patří mezi oblíbené. Co ve skutečnosti nabízejí a kterou si proč vybrat?

Doba čtení: 4 minuty

Mobilní viry: Praxe je horší než teorie

Bojíte se, že se váš smartphone stane kořistí lstivého útočníka? Nebo jste z tohoto úhlu pohledu naopak až moc v klidu? Přinášíme přehled rizik, která už opravdu existují a již dnes inspirují viry zítřka.

Doba čtení: 5 minut

Klasické viry končí, nová éra přichází

Dvacet šest let. Právě tolik času uplynulo od rozšíření prvního počítačového viru. Je v roce 2012 na spadnutí konec jedné etapy evoluce virů a příchod nové, možná ještě horší?

Doba čtení: 5 minut

Arabský hacker OxOmar útočí na Izrael

V úterý zveřejnil dosud neznámý útočník na internetu 14 tisíc čísel izraelských kreditních karet, ve čtvrtek pak dalších 11 tisíc. Izraelské úřady potvrdily, že údaje, z nichž některé obsahovaly také bezpečnostní kódy, e-maily a hesla, byly pravé a že všechny prozrazené kreditní karty jsou již zablokovány.

6. 1. 2012 16:36
Doba čtení: 1 minuta

Mobilní telefon v roce 2012: čeká mobilní antiviry zářná budoucnost?

Hrozby pro chytré telefony se skloňují v různých souvislostech, šance se snaží chopit i výrobci odpovídajících bezpečnostních řešení. Nakolik je situace ve skutečnosti kritická a co nás čeká v roce 2012?

Doba čtení: 5 minut

Falešné antiviry znovu na scéně

Zdá se, že útočníci a podvodníci občas mají dost inovací, raději vsadí na ověřené metody. Klasiku v tomto směru představují podvodné antiviry, které začínají podvodům kralovat a jejich „trh“ prudce roste.

Doba čtení: 5 minut

Smrtonosné podvodné Vánoce: Každý rok jinak, a přitom stejně

Nadcházející vánoční svátky jsou tradičně nazývané přívlastky klidu a míru, nicméně útočníci na to nedbají. Jaké podvody se před Vánoci často objevují a jak se bránit?

15. 11. 2011 6:25
Doba čtení: 5 minut

Autorun a Conficker: Donekonečna nesmrtelné hrozby?

Některá rizika pominou velice rychle, ať už jejich nedokonalostí nebo bleskovou reakcí ze strany tvůrců bezpečnostních řešení. Jiná nás však bohužel trápí stále dokola – jak je to vůbec možné?

Doba čtení: 5 minut

Nebezpečí 2011: Maximální riziko pro každého

Síťové hrozby se pravidelně obměňují, nikdo nemůže zůstat v klidu, ať už je začátečníkem nebo pokročilým uživatelem. Co přinesl rok 2011 za rizika a nástrahy?

6. 9. 2011 6:25
Doba čtení: 5 minut

Internet virovým králem bez konkurence? Ne tak docela

Webové stránky a s nimi související hrozby jsou nejčastěji předkládány jako jediné a pořádné nebezpečí pro začínající i zkušené uživatele. Bohužel však často zapomínáme na moderní nástupce starých dobrých disket, kteří natropí podobnou neplechu.

Doba čtení: 5 minut

Už nejde o běžného uživatele, útočí se hlavně na firmy

Pokusy o internetové podvody vedené proti běžným koncovým uživatelům jsou na denním pořádku. Vedle toho ale firmy denně bojují s podobnými útrapami, jen s mnohem nebezpečnějšími následky.

9. 8. 2011 6:25
Doba čtení: 5 minut

Falešné antiviry pro šetřílky jsou zase na scéně

Jedním zástupcem kategorie dlouhodobě rozšířeného škodlivého kódu jsou bezesporu falešné antiviry. Dokážou oblafnout hlavně naivní surfaře, nicméně na pozoru by se měli mít nejen oni. Proč ještě nevyhynuly?

Doba čtení: 4 minuty