Hlavní navigace

Webová analytika

Soutěž na měření návštěvnosti vlada.cz vyhrála firma Dobrý web

Úřad vlády uzavřel soutěž na měření návštěvnosti serveru vlada.cz, o které jsme na Lupě v minulých týdnech psali (viz. Úřad vlády počítá s 2 500 Kč měsíčně na měření návštěvnosti, které by zvládl sám a Úřad vlády hledá „měřiče“ návštěvnosti vlada.cz, přijde o Yahoo Web Analytics).  Zakázku přiklepl agentuře Dobrý web (vlastněné firmou Internet Info, která je zároveň vydavatelem Lupa.cz). Ze čtyř nabídek nakonec úředníci hodnotili jen dvě – kromě Dobrého webu také společnosti eMerite, která…

David Slížek

13. 8. 2012 15:22
Doba čtení: 1 minuta

Nová sociální síť Pinterest přivádí americkým webům víc návštěvníků než Google+

Popularita služby Pinterest v zámoří raketově roste a díky vysoce loajálním uživatelům se může pochlubit novými působivými čísly. Podle studie Shareaholic přivedla v lednu na sledované weby 3,6 procenta všech návštěvníků, tedy stejné množství jako Twitter a víc než YouTube, Google+, Reddit a LinkedIn dohromady.

Redakce

2. 2. 2012 12:05
Doba čtení: do minuty

Rozhovor s Avinashem Kaushikem o webové analytice

Na konferenci Google Analytics Certified Partners Summit 2011 v Mountain View jsem se setkal s Avinashem Kaushikem, který je znám svými články a knihami o webové analytice. V prostředí jedinečného počítačového muzea (Computer History Museum) jsem si našel prostor s ním udělat krátký rozhovor o jednoduchém i pokročilém využívání webové analytiky.

Pavel Jašek

21. 10. 2011 6:30
Doba čtení: 5 minut