Hlavní navigace

Seriál Jak funguje kabelová televize

Jak funguje kabelová televize III.: Zařízení a specifikace pro kabelové vysílání

V minulých dílech tohoto miniseriálu jsme si vysvětlili, co znamená pojem kabelová televize a jak funguje DVB-C, tedy digitální kabelová televize. Prozradili jsme si řadu dalších zajímavostí, např. pár podrobností o sítích a druzích kabelů, historii, apod. V posledním dílu se budeme zabývat různými zařízeními na straně klienta, která jsou potřebná pro provoz služeb kabelové televize. Přiblížíme si různé přístroje pro provoz internetových, telefonních a televizních služeb. Poohlédneme se také po některých specifikacích, díky kterým určité služby fungují.

27. 11. 2008 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jak funguje kabelová televize II.: Kabely, sítě a televizní služby

V minulém díle jsme se zabývali hlavně historií a vývojem kabelových společností, a to jak ve světě, tak i v České republice. Dnes, když už jsme poučeni o tom, co to vlastně je kabelová televize, se budeme trošku „motat“ v kabelových sítích. Povíme si něco o topologii sítí kabelových operátorů a o kabelech, ze kterých se síť skládá. Nakonec se také ve zkratce dozvíme, jaký je rozdíl mezi analogovou a digitální kabelovou televizí a ukážeme si nějaké ilustrační obrázky.

Doba čtení: 5 minut

Jak funguje kabelová televize I.: Základní údaje a historie

Kabelová televize neodmyslitelně patří k digitálnímu světu a je jako služba poměrně dosti oblíbená. Právě proto jsme pro vás po seriálu o satelitním vysílání připravili třídílnou sérii článků o kabelovkách a jejich fungování. V jednotlivých dílech se dozvíte o historii a vývoji kabelových televizí v České republice, o stavbě jejich sítí a o zařízeních, která se pro vysílání kabelové televize používají. Konkrétně v dnešním díle se budeme zabývat podstatou kabelové televize, její historií a vývojem.

Doba čtení: 3 minuty