Hlavní navigace

Co je Databáze hotspotů WiFi

  • Databáze hotspotů WiFi je součástí odborného serveru o českém Internetu Lupa.cz. Zachycuje aktuální stav nabídky veřejných přístupových bodů WiFi a umožňuje jejich snadné vyhledávání.

Sdílet

V databázi hotspotů WiFi můžete vyhledávat podle několika různých kritérií. Prvním je poloha hotspotu, kde je základním orientačním bodem obec, ve které je hotspot umístěn. Obce jsou pro větší přehlednost tříděny podle krajů a zároveň jsou větší obce ještě rozděleny do městských částí.

Vyhledávat hotspoty dále můžete podle provozovatele sítě a podle typu umístění. Díky tomuto systému můžete snadno zjistit, kde se nachází nejbližší hotspot preferované sítě, popřípadě můžete ověřit, zda je nějaký umístěn v hotelu, ve němž se hodláte ubytovat, nebo třeba na čerpací stanici, kterou budete míjet po cestě.

V databázi jsou shromážděny všechny informace, které o svých přístupových bodech jednotliví provozovatelé poskytují. O hotspotech se tak dozvíte řadu dalších podrobností – zda je placený (v takovém případě zjistíte jeho obvyklou cenu a máte k dispozici i přímý odkaz na ceník) nebo zda je dostupný zdarma, jaké jsou jeho technické parametry a další specifikace. K dispozici jsou kontakty na provozovatele sítě a na jejich technickou podporu. Velmi praktické je propojení databáze s přímými odkazy na mapu, díky nimž okamžitě zjistíte přesnou polohu hotspotu. U každého hotspotu si navíc uživatelé v diskusích mohou vyměňovat své konkrétní zkušenosti.

Součástí databáze jsou také texty, které představují WiFi technologii a její výhody, a v neposlední řadě také články, jež na dané téma vyšly na serveru Lupa.cz.

Databáze je průběžně aktualizována. Provozovatelé hotspotů mají k dispozici speciální formulář, pomocí něhož mohou do databáze přidat informace o sobě a svých hotspotech (informace musí potvrdit administrátor).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).