Hlavní navigace

Texty

 • Jak a kde přijímat digitální televizi?

  Možností, jak přejít na digitální příjem televizního signálu, je hned několik. Tím nejzákladnějším je samozřejmě pozemní digitální vysílání přes klasické vysílače. Digitální televizi však můžete přijímat i přes satelit, kabelovou televizi a pevnou telefonní linku či optický kabel (IPTV). Praktické informace ke všem těmto typům digitálního vysílání najdete v odkazech na této stránce.

 • Multiplex 4 – mapy pokrytí (Digital Broadcasting)

  V současné době tato síť vysílá pod novým operátorem Digital Broadcasting, který ji v lednu 2012 převzal od Telefóniky Czech Republic

 • Multiplex 3 – mapy pokrytí (Czech Digital Group)

  Třetí celoplošný multiplex provozuje společnost Czech Digital Group (CDG), kterou od prosince 2010 vlastní České Radiokomunikace. Digitální síť 3 vysílá na menším počtu vysílačů než multiplexy 1 a 2 a tudíž mohou být s jejím příjmem v některých lokalitách problémy.

 • Multiplex 2 – mapy pokrytí (České Radiokomunikace)

  Zemská digitální síť 2 obsahuje nejsledovanější plnoformátové komerční televize v tuzemsku a provozují ji České Radiokomunikace. Vznikla v říjnu 2008 z přechodného multiplexu A a počtem hlavních vysílačů kopíruje veřejnoprávní multiplex České televize. Využívá 26 velkých vysílačů a operátor televizím nabízí až 50 digitálních dokrývačů.

 • Multiplex 1 – mapy pokrytí (Česká televize)

  Veřejnoprávní multiplex je digitální síť, jejíž obsah tvoří výlučně programy veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu.

 • Mapy pokrytí zemské digitální televize

  Je v okolí vašeho bydliště dostupné digitální vysílání? To můžete snadno zjistit pohledem na mapy pokrytí jednotlivých digitálních sítí, takzvaných multiplexů.

 • Vše o přechodu na DVB-T2: Seznam podporovaných přijímačů

  Připravili jsme pro vás aktualizované přehledy televizorů a levnějších, a také vysloveně levných, set-top boxů kompatibilních s budoucím českým pozemním vysíláním v DVB-T2.

 • Týdenní podíly na sledovanosti u televizí – 2013

  V následující tabulce můžete porovnat, jak se vyvíjí týdenní podíly na sledovanosti u těch českých televizí, které jsou měřeny peoplemetry.

 • Týdenní podíly na sledovanosti u televizí - 2012

  V následující tabulce můžete porovnat, jak se vyvíjí týdenní podíly na sledovanosti u těch českých televizí, které jsou měřeny peoplemetry. Data znamenají průměrný celoddení podíl jednotlivých televizí na divácích starších 15 let, kteří skutečně trávili čas před televizní obrazovkou.

 • Regionální síť 4 - Prague Digital TV

  Metropolitní multiplex společnosti Prague Digital TV zahájil vysílání 15. října 2012 na kanále 46 z pražských vysílačů Ládví, Strahov a Zelený Pruh. Využívá stejný kanál a vysílače jako kdysi multiplex 3 a před ním dočasný multiplex B, a provozují ho dokonce stejní lidé.

 • Počty zákazníků společností UPC Česká republika a UPC DTH

  Největší kabelový operátor v České republice, společnost UPC Česká republika, zveřejňuje jednou za čtvrt roku prostřednictvím svého majitele, firmy Liberty Global, počty zákazníků jednotlivých služeb.

 • Tipujte sledovanost premiéry nových Událostí České televize

  Česká televize odvysílá v neděli 1. dubna 2012 večer premiérové vydání nové podoby hlavní zpravodajské relace Události. V nich se kromě dosavadních tváří Jolany Voldánové a Marcely Augustové představí i Aneta Savarová a Jakub Želený. Podaří se ČT porazit konkurenční Zprávy FTV Prima a narušit sledovanost Televizních novin na Nově? Tipujte, kolik dospělých diváků v průměru uvidí nedělní Události na programech ČT 1 a ČT 24 (kumulovanou sledovanost za oba programy). Skutečný výsledek zveřejní server DigiZone.cz v pondělí 2. dubna 2012 dopoledne formou samostatné zprávy.

 • Tipujte sledovanost úvodního dílu seriálu První krok na Nově

  Televize Nova odvysílá ve středu 22. února 2012 od 20 hodin první díl původního seriálu První krok z prostředí taneční školy. Příběh, který už v roce 2009 natočil režisér Jiří Vejdělek, televize nasadí přímo proti Cestám domů na Primě family, které dosud středečním večerům vládly společně s Poštou pro tebe na prvním programu České televize. Zamíchá První krok kartami podobně, jako Kriminálka Anděl v pondělním prime time? Tipujte, kolik diváků starších 15 let uvidí úvodní díl Prvního kroku! Skutečnou sledovanost zveřejní DigiZone.cz ve čtvrtek dopoledne formou samostatné zprávy.

 • Tipujte sledovanost prvního dílu show Hlas Česko Slovenska

  Na televizi Nova a sesterské Markíze na Slovensku v neděli startuje pěvecká show Hlas Česko Slovenska. Jak se povede bezesporu nejvýpravnějšímu televiznímu projektu letošního jara? Bude sledovanější než předchozí talentové show SuperStar, X-Factor, Talent či Talentmania? Kolik dospělých diváků uvidí v neděli 12. února od 20 hodin úvodní díl Hlasu na televizi Nova? Tipovat můžete v naší anketě. Skutečnou sledovanost této show zveřejníme v pondělí 13. února dopoledne formou aktuality na DigiZone.cz i přímo zde u této ankety.

 • Tipujte sledovanost prvního dílu Arény národů na Primě family

  Prima family odvysílala v sobotu 11. února 2012 od 20 hodin první díl mezinárodní soutěže Aréna národů, obdoby někdejších Her bez hranic. Jak se vedlo hlavnímu zábavnímu formátu Primy family pro letošní jaro? Zkuste si v naší anketě tipnout, kolik dospělých diváků průměrně sledovalo úvodní díl Arény národů. Skutečný výsledek zveřejníme na DigiZone.cz v pondělí 13. února formou aktuality a rovněž u této ankety. Pozor! Anketa se týká pouze průměrného počtu diváků v cílové skupině D15+, tedy všech dospělých.

 • Tipujte vítěze pondělního prime time: Život je ples, Kriminálka Anděl nebo Cesty domů?

  Dvě největší komerční televize, Nova a Prima family, nasazují do vysílání jarní novinky a hned v pondělí 6. února se utkají v přímém souboji po 20. hodině. Prima family totiž vrací do vysílání svůj nekonečný vztahový seriál Cesty domů, zatímco Nova do stejného času nasazuje premiérovou třetí řadu původního seriálu Kriminálka Anděl. Která televize nakonec osloví nejvíc diváků starších 15 let a podaří se jim porazit dosavadního lídra pondělních večerů, seriál Život je ples na prvním programu České televize? Hlasujte v naší anketě. Výsledek se dozvíte v pondělí dopoledne na této stránce nebo v samostatné aktualitě na DigiZone.cz.

 • Tipujte sledovanost prvního letošního dílu Ordinace v růžové zahradě 2

  Televize Nova vrací po víc než měsíční přestávce na obrazovku seriál Ordinace v růžové zahradě 2. Vedle Televizních novin a nekonečného denního seriálu Ulice jde o jeden ze tří základních pilířů sledovanosti Novy. Podaří se mu nadále oslovovat dvoumilionové publikum? A kolik diváků starších patnácti let bude sledovat vůbec první letošní díl Ordinace, který Nova vysílá v úterý 31. ledna od 20 hodin? Tipovat můžete v naší anketě. Skutečnou sledovanost Ordinace zveřejníme ve středu 1. února dopoledne formou aktuality na DigiZone.cz.

 • Týdenní podíly na sledovanosti u televizí - 2011

  V následující tabulce můžete porovnat, jak se vyvíjí týdenní podíly na sledovanosti u těch českých televizí, které jsou měřeny peoplemetry. Data znamenají průměrný celoddení podíl jednotlivých televizí na divácích starších 15 let, kteří skutečně trávili čas před televizní obrazovkou. Číslo tedy znamená, kolik procent z těch diváků, kteří daný týden sledovali televizi, denně průměrně ladilo konkrétní program.

 • Sledovanost show Česko Slovensko má talent 2 – podzim 2011

  Druhý ročník talentové show Česko Slovensko má talent je hlavním podzimním programovým tahákem televize Prima a slovenské televize Joj. Přinášíme vám data sledovanosti této soutěže za obě televize, rozdělená podle jednotlivých dílů show a na dvě nejdůležitější cílové skupiny v obou zemích: u České republiky na diváky starší 15 let (na tu cílí Prima především) a diváky od 15 do 54 let (na ty cílí hlavně konkurenční Nova), u Slovenska na diváky starší 12 let a diváky od 12 do 54 let (na tuto skupinu programuje televize Joj). Tabulku s daty budeme průběžně aktualizovat po každém odvysílaném dílu Talentu.

 • Slavnostní zahájení vysílání Film Europe v Bratislavě

  17. listopadu 2011, v den, kdy si mimo jiné Česká republika připomíná brutální zásah Státní bezpečnosti proti studentské demonstraci v Praze, ta vyvolala v roce 1989 takzvanou Sametovou revoluci, si svůj start naplánoval Film Europe, první filmový kanál, který se bude orientovat výhradně na evropskou tvorbu. Slavnostního zahájení v luxusním bratislavském pětihvězdičkovém Hotelu Kempinski, u kterého byl i server DigiZone.cz, se zúčastnili významné osobnosti především slovenského kulturního i společenského života.

 • Prima Cool začíná prodávat vlastní stylové oblečení

  Vlastní mikiny, trička, čepice nebo trenýrky s prvky grafiky televizní stanice Prima Cool začíná prodávat prostřednictvím obchodu na internetu, ale i kamenných obchodů, televize Prima. Využívá přitom partnerství s výrobcem oblečení a módních doplňků Represent. "E-shop naleznou zájemci jako záložku na zrenovovaných webových stránkách televizní stanice www.prima-cool.cz," sdělil PR koordinátor Primy Cool Filip Sychra. Zatím jsou k dispozici trička, mikiny, zimní čepice (coolichy) a trenky (Bender boxers).

 • Obrazem: Jak se volil nový generální ředitel České televize

  Nového generálního ředitele České televize, který 1. října nahradí ve funkci Jiřího Janečka, volila ve středu odpoledne na Kavčích horách v Praze Rada ČT. Na výběr měla z pěti finalistů: výkonného ředitele zpravodajské ČT 24 Romana Bradáče, bývalého generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka, bývalého výkonného ředitele hudební televize Óčko Hynka Chudárka, bývalého marketingového ředitele televize Prima a pražského dopravního podniku Jana Svobodu a prezidenta Česko-německé obchodní a průmyslové komory Radomíra Šimka. Nakonec s přehledem vyhrál hned v druhém kole Petr Dvořák.

 • Experiment DVB-T2 – mapy pokrytí (Český metrologický institut)

  Dlouhodobý test zemského digitálního televizního vysílání druhé generace (DVB-T2) začal v Praze v listopadu 2010 a může vysílat do listopadu 2011. Provozovatelem experimentu, který se zaměřuje na pozemní vysílání televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), je Český metrologický institut. Technicky vysílání zajišťují České Radiokomunikace. Vysílání nejprve probíhalo v Praze, od července 2011 také v jižních Čechách a na Vysočině, kde se testuje jednofrekvenční síť vysílačů Kleť a Javořice.

 • Soutěž se SportTV o sportovní letní sady

  Fandíte sportu? Stanice Sport2 v sobotu 2. července od 21.15 exklusivně vysílá duel boxu Kličko vs Hay o titul mistra světa v těžké váze. Server DigiZone.cz vám do letního období ve spolupráci se SportTV přináší rychlou vědomostní soutěž o tři sportovní sady SportTV (každá sada obsahuje fleecovou mikinu a bavlněné tričko SportTV plus chladící obal na lahev). Soutěž je určena pouze pro čtenáře serveru DigiZone.cz.

 • Sledovanost improvizační show Partička na televizi Prima

  V polovině března 2011 začala televize Prima vysílat improvizační show Partička, v níž vystupují dlouholetí baviči z konkurenční Novy Michal Suchánek a Richard Genzer. Pořad pro Primu produkuje společnost Maya, která stejný formát vyrábí i pro slovenskou televizi Markíza. V Česku se měla Partička objevit na Nově, Suchánek s Genzerem se ale nakonec rozhodli tuto televizi po letech opustit a přejít k přímé konkurenci, pro niž poté začali moderovat i licencovanou soutěž Máš minutu! V následující tabulce si můžete porovnat výsledky sledovanosti Partičky v cílové skupině diváků starších 15 let a ve věku od 15 do 54 let. Server DigiZone.cz bude tabulku postupně doplňovat.

 • Aplikace televize Óčko pro chytré mobily, tablety a televizory Samsung

  Hudební televize Óčko zpřístupní od 1. června 2011 živý stream svého vysílání v chytrých mobilech s operačními systémy Adroid a Symbian 3 a chytrých televizorech značky Samsung s funkcí Smart TV. Stane se tak zhruba rok poté, co Óčko začalo živě vysílat do iPhonů od společnosti Apple. Technický ředitel Óčka Lukáš Hnilička serveru DigiZone.cz předvedl, jak fungují aplikace této televize na přijímačích od Samsungu: mobilním telefonu se systémem Android, tabletu Galaxy a LED televizoru s funkcí Smart TV. První dva týdny bude možné aplikaci stáhnout na Samsung Apps a na webu Óčka, poté se objeví i na dalších Android marketech. Óčko už vyjednává o podobné aplikaci pro chytré televizory LG.

 • Odborná konference DIGImedia 2011

  Asociace českých reklamních agentur (AČRA) pořádá ve středu 8. června 2011 šestý ročník odborné konference o digitalizaci, médiích a komunikaci DIGImedia 2011. Akce proběhne v kongresovém sále České televize na Kavčích horách a prostřednictvím živých vstupů na zpravodajském kanálu ČT 24, jeho webu a on line zpravodajství serveru DigiZone.cz ji budete moci sledovat i vy. Zúčastnit se můžete i osobně, veškeré podrobnosti včetně podmínek registrace najdete v tomto textu.

 • Sledovanost reality show Farmář hledá ženu na televizi Prima

  V červenci 2010 odvysílala televize Prima castingovou část reality show Farmář hledá ženu, jejíž licenci koupila od společnosti FremantleMedia. Během léta téhož roku pak natočila první řadu této soutěže, ale na obrazovku ji pustila až v jarní sezóně 2011. První díl Prima odvysílala v pondělí 28. února 2011 jako druhý pořad v hlavním vysílacím čase od 21:20 hod., další následují s týdenním odstupem vždy v pondělí večer. V následující tabulce si můžete porovnat výsledky sledovanosti Farmáře v cílové skupině diváků starších 15 let a ve věku od 15 do 54 let. Server DigiZone.cz bude tabulku postupně doplňovat.

 • Grafický obal digitální televize Metropol - květen 2011

  Dokáže si začínající televize sama vyrobit grafický obal na profesionální úrovni, který si v ničem nezadá se zajetými stanicemi typu Novy, Primy nebo České televize? Otázka, na níž musíte nalézt odpověď sami. Server DigiZone.cz však obdržel exkluzivně od nového digitálního kanálu Metropol, jehož vysílání je určeno výhradně pro Prahu, ukázky grafického obalu, který rozhodně nevypadá špatně. Zvláště povedené znělky mají pořady Lady M nebo Pražení určené mladé generaci. Práce na nich se navíc povedla v rekordním čase tří týdnů. Konkrétně šlo o týden natáčení se štábem v ulicích Prahy a ateliéru a dva týdny postprodukce (střih, grafika, zvuková postprodukce).

 • Sledovanost reality show Šéfka na televizích Prima a Joj

  Novou česko-slovenskou soutěž Šéfka s prvky reality show vysílají od března 2011 televize Prima a slovenská Jojka. Jde o lokalizovanou verzi licencovaného formátu The Apprentice, který ve Spojených státech proslavil miliardář Donald Trump v roli přísného podnikatele, jenž si vybírá ze soutěžících svého budoucího manažera. Prima a Joj nasadily Šéfku do nedělního prime time od 20 hodin, přímo proti druhé řadě Česko Slovenské SuperStar na konkurenčních televizích Nova a Markíza. V následujících tabulkách si můžete porovnat úspěšnost Šéfky u českých a slovenských diváků. K dispozici jsou data za dvě základní cílové skupiny, server DigiZone.cz bude data průběžně aktualizovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).