Hlavní navigace

Texty

 • FOTO: TV Barrandov představovala svoje programové schéma

  Digitální televize Barrandov ve čtvrtek 27. listopadu 2008 představila na speciální tiskové konferenci svoje programové schéma i tváře, s nimiž se budou moci diváci této televize setkávat od 11. ledna 2009, kdy Barrandov zahájí vysílání. Server DigiZone.cz připravil z této tiskové konference, která proběhla přímo v sídle Barrandova, Paláci Zábavy ve Filmových ateliérech Barrandov (bývalém Studiu Triku) malou fotogalerii.

 • Zpravodajský portál TN.cz

  TN.cz je název zpravodajského portálu televize Nova, který byl oficiálně spuštěn 5. května 2008. K zahájení provozu serveru došlo během hlavní zpravodajské relace Novy, tedy v průběhu takzvaných Televizních novin, ačkoliv z technických důvodů běžela služba již o něco dříve.

 • Jan Saudek natáčí vlastní talk show pro TV Barrandov

  Známý kontroverzní fotograf Jan Saudek bude mít vlastní talk show na nové digitální televizi TV Barrandov. Našemu serveru se podařilo získat první obrázky z natáčení, takže si můžete prohlédnout dekorace i samotného moderátora ve studiu. Autorsky se na pořadu podílí i jeho partnerka Pavla Hodková. Natáčet se začalo 3. listopadu 2008. V každém díle by se přitom měly objevit tři osobnosti. Mezi dalšími hosty budou spisovatelka Bára Nesvadbová, zpěvačka Bára Basiková, Pepa Vojtek ze skupiny Kabát, módní návrhářka Taťána Kovaříková a ředitel Cirkusu Jiří Berousek. Na natáčení se mohou dostavit i diváci, a to do Otevřeného prostoru LaFabrika v ulici Komunardů 30.

 • FOTOGALERIE: Veřejná debata o Radiu Wave

  11. listopadu 2008 proběhla v pražském Divadle Archa veřejná debata o Radiu Wave, která reagovala na nařčení Rady Českého rozhlasu, že toto rádio ve svém vysílání propaguje fašismus, a na prohlášení programového ředitele Českého rozhlasu Richarda Medka, že posluchači Radia Wave nejsou budoucností tohoto národa. Členové Rady Českého rozhlasu pozvání do diskuse odmítli, a proto je v Divadle Archa nahradili plyšáci.

 • FOTOGALERIE: Panelová diskuse konference Telcon 2008

  V Praze proběhla 5. listopadu 2008 odborná konference Telcon 2008, jejíž blok D se věnoval výhradně digitální televizi. V rámci celodenní akce došlo také na panelovou diskusi se zástupci operátorů zemských digitálních sítí, provozovatelů televizních stanic a zástupců státní správy. Přinášíme vám z této akce, na níž se DigiZone.cz podílel moderováním diskuse, původní fotogalerii.

 • FOTOGALERIE: Demonstrace na podporu Rádia Wave

  Před budovou Českého rozhlasu v pražské Římské ulici proběhla v úterý 28. října 2008 podvečer demontrace na podporu Rádia Wave. Veřejnoprávní stanice pro mladé byla Radou ČRo nařčena z propagace fašismu a programový ředitel ČRo Richard Medek označil posluchače Rádia Wave za menšinu, která není budoucností národa. Demonstrace se zúčastnilo 150 lidí, dva televizní štáby a několik fotografů.

 • FOTO: Televize Barrandov se "upsala" multiplexu 2

  Připravovaná digitální televize Barrandov podepsala 23. října 2008 smlouvu s Českými Radiokomunikacemi o zařazení do zemské digitální sítě 2, v níž budou od konce října 2008 vysílat také televize Nova a Prima. Samotná TV Barrandov se v multiplexu 2 objeví od 11. ledna 2009, předtím však může do vysílání vložit svoji reklamní smyčku. Přinášíme vám malou fotogalerii ze slavnostního podpisu smlouvy: za TV Barrandov podepisovala předsedkyně představenstva Janka Vozárová, za ČRa generální ředitelka Jane Hannah (s brýlemi).

 • Cyranův ostrov - nový sitcom TV Barrandov

  Nová digitální televize TV Barrandov ukázala novinářům v sobotu 11. října 2008, přesně tři měsíce před svým startem, nový sitcom s názvem Cyranův ostrov, jehož autorem je známý hudebník a textař Ivan Mládek. Kromě samotného Mládka uvidí diváci v hlavních rolích Milana Pitkina, Ivo Pešáka a Lenku Šindelářovou. Režisérem sitcomu Cyranův ostrov je Petr Burian. V plánu je celkem 26 dílů v první sérii, každý o stopáži 30 minut. Dle popisu k seriálu má jít o situační komedii o chudé české rodině, která v restituci získá středověkou tvrz Cyranův ostrov.

 • Česká digitalizace v jediné tabulce

  Nejčastějším typem dotazu na digitální vysílání bývá otázka, kdy se digitální televize rozšíří do regionu, odkud pochází tazatel. To nás vedlo k myšlence sestavit jednu velkou tabulku s chronologicky seřazenými daty spouštění digitálního vysílání všech plánovaných televizních sítí po jednotlivých regionech České republiky. Barevně jsme v ní odlišili jednotlivé "ucelené oblasti", tedy regiony, po kterých se má podle vládou schváleného harmonogramu digitalizace postupovat. Neděláme si iluze, že se podaří všechny slibované termíny dodržet, proto tuto tabulku budeme pravidelně aktualizovat a dole pod ní doplňovat datum poslední změny.

 • FOTO: Sušický vysílač Svatobor měsíc před startem digitální ČT

  Spolupracovník serveru DigiZone.cz David Rácz zaslal redakci aktuální fotografie sušického vysílače Svatobor, z něhož již 17. listopadu 2008 zahájí digitální vysílání Česká televize (multiplex 1 na kanálu 49). Na 30. listopadu 2008 je pak naplánované ukončení analogového vysílání programu ČT 2 na tomto vysílači (kanál 52). Digitálního vysílání Novy a Primy v multiplexu 2 se diváci závislí na signálu z vysílače Svatobor dočkají 30. září 2009.

 • Nova sport - grafika 2008

  4. října 2008 v 8 hodin ráno přestal existovat sportovní kanál Galaxie sport a přešel pod úspěšnou značku Nova. Kromě změny názvu na Nova sport se diváci dočkali pochopitelně také nové grafiky, kterou nám vedení kanálu poskytlo a můžete si ji prostřednictvím 25 náhledů prohlédnout. K dispozici jsou především znělky k jednotlivým sportovním odvětvím jako je např. hokej, fotbal nebo golf. Kromě grafiky můžete na DigiZone.cz najít také několik článků věnovaných tomuto oblíbenému sportovnímu kanálu a nechybí ani díl ze seriálu Na návštěvě u...

 • FOTOGALERIE: Výměna antény na žižkovském vysílači

  České Radiokomunikace nechaly v pondělí 6. října 2008 vyměnit hlavní anténu pražského vysílače Žižkov za novou, vhodnější pro digitální vysílání několika multiplexů najednou. Starou anténu na zem a novou na věž vynesl speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32 ruské výroby, vlastněný švýcarskou společností Heliswiss. Nabízíme vám fotogalerii 58 snímků z této akce, jejichž autorkou je Ivana Dvorská.

 • FOTOGALERIE: Úprava ostravského vysílače Hladnov pro digitální vysílání

  České Radiokomunikace provedly v pondělí 29. září 2008 rozsáhlou úpravu vysílače Hladnov ve Slezské Ostravě, z něhož v Moravskoslezském kraji vysílá přechodný digitální multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova. Právě z Hladnova by měly od konce října 2008 vysílat hned tři digitální multiplexy: veřejnoprávní síť České televize společně s programy ČRo, multiplex 2 s Novou a multiplex 3 s Primou. Průběh úpravy vysílače zachytil jeden ze čtenářů DigiZone.cz a my vám tyto snímky nabízíme v následující fotogalerii.

 • FOTOGALERIE: Workshop ČTÚ o rozvoji pozemních multiplexů

  Český telekomunikační úřad (ČTÚ) uspořádal ve dnech 25. a 26. září 2008 workshop k pravidelné půlroční zprávě o naplňování Technického plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání. Prvního dne se zúčastnili také zástupci operátorů prvních tří celoplošných zemských digitálních multiplexů: České televize, Českých Radiokomunikací, Czech Digital Group a Telefóniky O2. Autorkou fotografií je Ivana Dvorská z DigiZone.cz.

 • Podívejte se na prostory digitální TV Barrandov

  Minulý týden pořádala tiskovou konferenci nová digitální televize TV Barrandov, která odstartuje své vysílání 11. ledna 2009. Při této příležitosti měla možnost redakce serveru DigiZone.cz nahlédnout pod pokličku tohoto nového média. Průvodcem nám byl její technický ředitel Michal Kratochvíl. Ve fotogalerii vám přinášíme obrázky nejen z tiskové konference, ale především z odbavovacího pracoviště, serverovny nebo např. hlasatelny. TV Barrandov bude plnoformátovým kanálem, který se objeví v tzv. digitálním multiplexu 2 spolu s televizí Nova.

 • Nemocnice na kraji města - nové osudy

  Od 26. září 2008 vždy v pátek na ČT1 od 20.00 hodin uvede Česká televize třetí pokračování kultovního seriálu – 13 dílů Nemocnice na kraji města – nové osudy scenáristky Lucie Konášové a režiséra Viktora Polesného. Osudy a příběhy lékařů, sester a pacientů z borské nemocnice se poprvé objevily na obrazovce před třiceti lety, 5. listopadu 1978 a vzápětí si získaly velikou diváckou oblibu. Autor seriálu Jaroslav Dietl, jehož byla Nemocnice devátým seriálem pro ČST, a režisér Jaroslav Dudek natočili nejprve třináct dílů. Po velkém úspěchu dotočili o tři roky později dalších sedm pokračování.

 • Jak se Galaxie sport změní na Novu sport

  Společnost CET 21 požádala Úřad průmyslového vlastnictví o registraci názvu a loga tematického kanálu Nova sport. Jedná se o nový název Galaxie sport, která by se měla přejmenovat ještě letos na podzim. V tabulce si můžete rozpuknout větší rozlišení současného loga Galaxie sport i připravované Novy sport. Pod nimi je ukázka, jak se vyvíjelo logo Galaxie sport od jejího vzniku v roce 2001.

 • Seriál Ordinace v růžové zahradě II.

  Také Ordinace v růžové zahradě měla přes letní prázdniny přestávku. V premiérové řadě se na obrazovku vrátí nejprve střihovým dílem s přehledem dřívějšího děje 28. srpna od 20 hodin. Nové díly pak začne Nova vysílat od 2. září každé úterý a čtvrtek, rovněž od 20 hodin. Televize v propagačních materiálech slibuje nové postavy.

 • Seriál Ulice II.

  Nekonečný denní seriál se vrací na obrazovku Novy po tradiční prázdninové přestávce velkým hodinovým úvodním dílem „Velká trojka“, který televize odvysílá 31. srpna od 20 hodin. Od následujícího dne, 1. září, pak Ulice přejde na klasické vysílací schéma: poběží každý všední den od 18:30 hod.

 • Seriál Pojišťovna štěstí IV.

  Nejsledovanější původní seriál Novy se vrací ve čtvrté premiérové řadě, jejíž úvodní díl televize odvysílá v neděli 7. září od 20 hodin. Po dalších patnáct nedělních večerů vyplní prime time Novy právě Pojišťovna štěstí – čtvrtá řada tohoto seriálu má přesně šestnáct dílů. S výjimkou Jaromíra Hanzlíka se diváci setkají se všemi oblíbenými herci z předchozích tří rad seriálu.

 • Cyklus příběhů Soukromé pasti

  Dvanáct samostatných příběhů pod společným názvem Soukromé pasti hodně připomíná oblíbené Bakaláře Československé televize. Není to poprvé, co se Nova pouští do tohoto divácky vděčného formátu. Se Soukromými pasti se divák poprvé setká ve středu 10. září od 20 hodin a poté každou další středu ve stejný čas. Herecké obsazení je opravdu hvězdné: Libuše Šafránková, Jiří Bartoška, Emília Vašáryová, Jiří Langmayer a další.

 • Sitcom Comeback

  Nova se po letech znovu pokouší o původní sitcom. Tentokrát si pro jeho realizaci najala opravdu zajímavého člověka: filmového publicistu Tomáše Baldýnského, který kvůli práci na Comebacku dokonce ukončil externí spolupráci s týdeníkem Reflex. Sitcom Comeback, v němž hraje hlavní roli Tomáš Matonoha, Nova poprvé odvysílá ve čtvrtek 4. září od 21:20 hod., a poté každý další čtvrtek v tuto hodinu.

 • FOTOGALERIE: Multikanálové vysílání LOH 2008 z Pekingu

  Společnost Mattes AD představila 11. srpna 2008 v Praze multikanálové vysílání z Letních olympijských her v Pekingu. Operátor se domluvil s Českou televizí na přebírání všech osmi tras z Pekingu, takže zákazníkům svojí IPTV služby nabízí v jednom čase osm různých přenosů z LOH 2008 (pokud se zrovna na všech dějištích olympiády něco děje). Kromě toho firma demonstrovala rozdíl v kvalitě obrazu u olympijského vysílání placeného kanálu Eurosport a Eurosport HD.

 • Seriál Kriminálka Anděl

  Patnáctidílný původní seriál Kriminálka Anděl uvede Nova poprvé v pondělí 1. září od 20 hodin a pak každé další pondělí. Jednotlivé díly na sebe nebudou dějově navazovat, spojovat je budou pouze hlavní postavy vyšetřovatelů, přičemž nejdůležitějším bude policista Ivan Tomečka v podání herce Martina Stropnického. Každý díl bude mít 55 minut, klapka úvodní části padla letos 2. dubna poblíž Berouna.

 • FOTOGALERIE: Studio Trojky, sportovního kanálu STV

  Sportovní kanál Slovenské televize (STV), zvaný Trojka, odstartuje v pátek 8. srpna ve 14:00 hod. u příležitosti zahájení Letních olympijských her v Pekingu. Třetí okruh STV bude dostupný prostřednictvím kabelových rozvodů, IPTV, satelitu a ve vybraných zemských digitálních experimentech. Vedle standardního rozlišení nabídne během olympiády také svoji HD verzi. Pohled na studio připravovaného kanálu zprostředkovalo tiskové oddělení STV.

 • Potál Seznam.cz

  Seznam.cz představuje v současnosti i dlouhodobě nejnavštěvovanější český internetový portál. Se zakládacím datem 1996 jde o historicky vůbec první službu tohoto typu v ČR. Jako společnost existuje Seznam.cz podle obchodního rejstříku teprve od 5. dubna 2000.

 • FOTOGALERIE: Mobilní telefon LG HB620T s tunerem DVB-T

  Od 1. srpna se na českém trhu oficiálně představí mobilní telefon LG HB620T se zabudovaným tunerem DVB-T pro příjem zemské digitální televize zdarma. Firma LG Electronics jej nabídne prostřednictvím mobilního operátora Vodafone a také zcela volně, bez vázání na jakéhokoli operátora. Přinášíme vám fotogalerii tohoto typu mobilního telefonu. Obrázky je možné kliknutím zvětšit.

 • FOTOGALERIE: Televize Barrandov půl roku před startem

  Na 11. ledna 2009 ohlásila start nová digitální televize Barrandov, která chce konkurovat zavedeným komerčním stanicím Nova a Prima. První vlastní pořad začne natáčet již 8. srpna, pro své diváky však už stačila spustit dva komunitní weby zaměřené na amatérské a poloprofesionální video. Nabízíme vám pohled do sídla televize Barrandov tak, jak vypadá dnes - půl roku před zahájením vysílání. Fotografie pořídila Ivana Dvorská při rozhovoru Ondřeje Austa s programovým ředitelem TV Barrandov Přemyslem Svorou.

 • Sledovanost Eura 2008 na Primě

  V následující tabulce si můžete porovnat sledovanost jednotlivých zápasů fotbalového Eura 2008 na televizi Prima. Údaje jsou rozdělené na jednotlivé poločasy, přičemž první číslo znamená procetuální podíl ze všech diváků v České republice, druhý údaj procento z těch diváků, kteří zrovna trávili čas u televizní obrazovky, a třetí údaj je souhrnný počet diváků starších patnácti let, kteří sledovali daný poločas.

 • DIGImedia 2008 - on line z IV. bloku konference

  Čtvrtý a poslední blok konference DIGImedia 2008 nesl název „Digitalizace: Nové příležitosti pro zadavatele“. Diskutující se bavili o tom, co chce klient mediálních společností od digitalizace, jak nové digitální stanice ovlivní vývoj reklamního trhu a nových příležitostech, které přinese segmentace cílových skupin diváků.