Hlavní navigace

Texty

 • Sledovanost Česko Slovenské SuperStar 2011 na Nově a Markíze

  Jaké sledovanosti dosahuje druhý ročník pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, kterou od 20. února 2011 vysílá nejsledovanější česká televize Nova a její sesterská Markíza, rovněž nejsledovanější televize na sousedním Slovensku? Nabízíme vám tabulky s daty sledovanosti za hlavní cílové skupiny diváků starších 15 let (pro Českou republiku) a 12 let (pro Slovensko), a rovněž také pro cílové skupiny, na které tyto dvě televize prodávají reklamu: diváky od 15 do 54 let (pro Novu) a od 12 do 54 (pro Markízu). Tabulky budeme postupně doplňovat o data za poslední odvysílané díly soutěže.

 • Sledovanost telenovely Tisíc a jedna noc na televizi Nova

  Jedním z pilířů jarního programového schématu televize Nova v roce 2011 je turecká telenovela Tisíc a jedna noc, která slaví úspěch na sousedním Slovensku. Nova této telenovele stanovila poměrně velký prostor ve vysílání: od jejího nasazení 6. února po první dva týdny pět večerů v týdnu s celkem osmi díly, od 21. února pak čtyři díly týdně, pokaždé v hlavním večerním vysílacím čase po 21. hodině. V následujících tabulkách vám přinášíme přehled sledovanosti jednotlivých dílů Tisíce a jedné noci pro dvě základní cílové skupiny diváků starších 15 let a ve věku 15 až 54 let.

 • Spoty česko-slovenské MTV nominované na ceny PromaxBDA 2011

  Dvě nominace na prestižní ceny PromaxBDA 2011 za reklamní a promo kampaně získala česko-slovenská verze hudebního kanálu MTV, kterou provozuje televize Nova. "Na shortlist se dostal MTV Image Spot a MTV Budíček z dílny kreativního oddělení TV Nova. Ceny vítězům v jednotlivých kategoriích budou předány během slavnostního vyhlášení v úterý 12. dubna v Berlíně," sdělila mluvčí Novy Michaela Fričová. Televize v minulosti získala cenu Promax například za promo spot na velkofilm Titanic nebo na filmovou sérii Indiana Jones. Mezi nominovanými na letošní ceny PromaxBDA 2011 je tradičně i Česká televize. O sošky bude bojovat imageová kampaň k Roku dítěte a vizitky soutěžících v taneční soutěži StarDance.

 • Aplikace sportovního kanálu ČT 4 pro iPhone a iPad

  Živé vysílání sportovního kanálu ČT 4 už lze sledovat na mobilních telefonech iPhone a tabletech iPad od společnosti Apple. Jde o druhý program veřejnoprávní České televize po zpravodajské ČT 24, který lze tímto způsobem sledovat. Vedle živého vysílání nabízí aplikace také přehled textových zpráv a fotografií k aktuálním sportovním výsledkům a událostem. Informoval o tom výkonný ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich, podle něhož aplikaci vyvinula společnost Erika. Následovat by měly aplikace pro chytré mobilní telefony s operačními systémy Android a Symbian 3, ale také Windows Phone 7.

 • Prima začala natáčet první díly improvizační show Partička

  Michal Suchánek a Richard Genzer jsou hlavními protagonisty improvizační show Partička, kterou na jaře nasadí do vysílání televize Prima. Stejný pořad vysílá na Slovensku televize Markíza, pro kterou jej připravuje stejná produkční společnost jako pro Primu: Maya. Česká Partička se měla původně objevit na Nově, Suchánek s Genzerem se ale nakonec rozhodli nejsledovanější českou televizi opustit. Prima zatím nesdělila, kdy nový pořad nasadí do vysílání, jisté však je, že půjde o týdeník se stopáží 30 minut s vysílacím časem v pátek od 21:00 hod., tedy před Show s Janem Krausem.

 • Videogalerie promo spotů na nové Televizní noviny TV Nova

  Moderátorky Odpoledních Televizních novin Renáta Czadernová a Kristina Kloubková prováděly diváky pravidelně přípravami na zavedení nové podoby zpravodajství televize Nova. Mluvit o přípravách se však ale úplně nedá. Nejsledovanější tuzemská televize spíše promo spoty, které vám přinášíme v následující videogalerii, držela diváky v pozoru a upozorňovala na to, že se něco děje. Skoro nic se totiž informacíchtivý divák nedozvěděl. Galerie spotů ukazuje zákulisí nového zpravodajství Novy od 8. do 12. února 2011. Od neděle 13. února 2011 přecházejí Televizní noviny na novou grafiku a získávají novou znělku, od pondělí 14. února pak Nova zavádí Ranní, Polední a Noční Televizní noviny.

 • Nová podoba aplikace zpravodajské ČT 24 pro iPhone

  Novou podobu aplikace pro chytrý mobilní telefon iPhone připravil zpravodajský kanál ČT 24. „Doděláváme ji a v nejbližších dnech půjde na schválení do Appstore,“ řekl serveru DigiZone.cz výkonný ředitel divize Nová média České televize Milan Fridrich. Jde již o třetí aktualizaci aplikace ČT 24 pro iPhone, která přináší zcela novou grafickou podobu, nový typ písma a barvy, mění vizuál a umožňuje lepší listování. „Chceme, aby si ji čtenář a divák užil dle možností přístroje, ne dle možností naší aplikace,“ vysvětlil Fridrich. V nejbližších dnech by měla být k dispozici také první aplikace sportovního kanálu ČT 4 pro iPhone.

 • Jak se natáčel první díl Barrandovského Videostopu

  Televize Barrandov obnoví v roce 80. výročí založení Filmových ateliérů Barrandov známou televizní soutěž Videostop. Pod názvem Barrandovský Videostop ji bude vysílat od 3. března 2011 každý čtvrtek od 21:15 hod. Moderování se ujme původní průvodce Videostopu na Československé a posléze České televizi Jan Rosák, diváci však budou muset oželet jeho kolegu Karla Čáslavského, který se pro pracovní zaneprázdnění z tohoto projektu omluvil. TV Barrandov bude vysílat soutěž zkušebně a pokud se u diváků ujme, zařadí ji do vysílání i v příštím roce. Původně se chtěla o znovuobnovení Videostopu pokusit sama Česká televize, podle šéfa zábavy Aleše Ulma by ale zvolila výrazně inovativní podobu.

 • Týdenní podíly na sledovanosti u televizí - 2010

  V následující tabulce můžete porovnat, jak se vyvíjí týdenní podíly na sledovanosti u těch českých televizí, které jsou měřeny peoplemetry. Data znamenají průměrný celoddení podíl jednotlivých televizí na divácích starších 15 let, kteří skutečně trávili čas před televizní obrazovkou. Číslo tedy znamená, kolik procent z těch diváků, kteří daný týden sledovali televizi, denně průměrně ladilo konkrétní program.

 • TV Barrandov představila programové schéma na jaro 2011

  Digitální plnoformátová televize TV Barrandov oslavila dva roky od zahájení svého vysílání. Při té příležitosti představila 11. ledna 2011 novinářům na tiskové konferenci novinky, které diváci uvidí letos na jaře. Na obrazovce ale pochopitelně zůstávají také všechny pořady, které byly na obrazovce úspěšné, například společenský magazín Prominenti, cyklus dokumentů Tajemství, dětský blok Animáček a řada dalšího. Největším tahákem bude Barrandovský Videostop, který vrací na obrazovku legendární soutěž Československé a později České televize. Spolu s ní se na comeback chystá i Jan Rosák.

 • Česká televize si registrovala nová loga pro pořady ČT 4

  Veřejnoprávní médium z Kavčích hor si požádalo 27. prosince 2010 na Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV) o registraci pětI log, která se týkají pořadů, jenž poběží na kanálu ČT 4 od příštího roku. Jde konkrétně o Kamelot, 6x stručně, Sport ve světě, Čtyřka a Timeout. Nový diskusní pořad Kamelot se bude vysílat každé pondělí od 21 hodin. ČT 4 v něm chce rozebírat domácí sportovní akce za uplynulý týden. Šestkrát stručně přinese přehled sportovních událostí uplynulého týdne. Sport ve světě s událostmi z celé planety bude součástí sportovních zpráv od 17:35. Rouškou tajemství už tak prozatím zůstávají zahalena pouze dvě loga - Čtyřka a Timeout.

 • Česká televize bude mít nový web. Podívejte se na něj už teď

  Veřejnoprávní ČT přijde od pondělka za svými diváky nejen s odpojovaným regionálním vysíláním na ČT 24, ale například také novými webovými stránkami DigiZone.cz. Serveru DigiZone.cz poskytla jejich náhledy právě Česká televize, respektive ředitel sekce Nová média Milan Fridrich. Promění se především hlavní stránka na adrese www.ceskatelevize.cz, sekce iVysílání, tedy internetový archiv ČT, a nově vzniknou weby kanálů ČT 1 a ČT 2. Na nový vzhled webu se můžete podívat již teď v této fotogalerii.

 • Loga nových pořadů programu ČT 2 pro rok 2011

  Jedenáct log pro nové pořady, které se objeví na obrazovce po Novém roce, si u Úřadu průmyslového vlastnictví nechal patentovat druhý program České televize. Jsou mezi nimi i názvy a loga relací, o kterých stanice dosud neinformovala. Základní pořady, které tvoří kostru denního vysílacího schématu ČT 2, mají logotyp stejný a používají i stejný font písma. Na nové schéma přejde Dvojka od pondělí 3. ledna. Autory nového vysílacího schématu Dvojky jsou její výkonný ředitel Jan Mrzena, jeho zástupce Vlastimil Ježek, publicista Zdeněk A. Tichý a dramaturgyně Jana Kopecká. ČT 2 bude mít od ledna každý den ve stejný čas stěžejní pořady, zároveň přes pracovní týden věnuje každý den jednomu silnému tématu.

 • Nová grafika televize Nova – zima 2010/11

  Novou zimní grafiku nasadila v neděli do svého vysílání televize Nova. Současně s ní zavedla nový slogan Zažijte víc. „Slogan televize Nova Zažijte víc je v naší zimní grafice prezentován originálním způsobem. Vidíme dvě různé akce, prostředí či herce, kteří jsou natočeni ve stejném měřítku a prolnuti do sebe navzájem. Je to hra o radosti, barvách a zábavě, kterou chceme pobavit a potěšit naše diváky,“ přiblížil kreativní ředitel Novy Michal Pacina. „Je to hra krásy, emocí a světla, jimiž jsou vánoční svátky prodchnuty.

 • Česká televize si registrovala loga nových zpravodajských pořadů

  Zpravodajský kanál ČT 24 si registroval u Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV) loga pořadů, která nabídne tato stanice od ledna příštího roku. Jde konkrétně o Zprávy o půl šesté (ČT 1), Tep ČT 24, Kulturamu, Události v regionech + a Turbulence. Tep ČT 24 popisuje veřejnoprávní médium z Kavčích hor jako zdravotnický a lifestylový magazín o tom, co přináší 21. století. Kulturama bude pořad věnovaný kultuře. Pro diváky, které bude mrzet absence Počasí ve světě, je přichystán pořad Turbulence. Zprávy o půl šesté budou krátkým večerním přehledem toho, co nás čeká v Událostech a Události v regionech+ chystají rozšíření regionálního zpravodajství na ČT 24.

 • Sledovanost talentových show na Nově a Primě – podzim 2010

  Letošní podzim se nese v duchu souboje dvou velmi podobných talentových show, které proti sobě postavily dvě nejsledovanější komerční televize, Nova s Primou. Zatímco Prima vysílá společně se slovenskou televizí Joj licencovaný formát Česko Slovensko má talent, Nova se svojí slovenskou sestrou Markízou vyvinuly vlastní soutěž Talentmania. Jak si vedou jednotlivé díly obou show, které Nova s Primou a Markíza s Jojkou vysílají přímo proti sobě ve stejných časech, si můžete postupně přečíst v této tabulce, kterou bude server DigiZone.cz postupně doplňovat aktuálními daty z peoplemetrů.

 • Nová loga pro pořady České televize na rok 2011

  Loga šesti připravovaných pořadů si v říjnu a listopadu 2010 registrovala u Úřadu průmyslového vlastnictví Česká televize. Polovina se týká zpravodajského kanálu ČT 24, graficky totiž připomínají logotypy již existujících log relací této televizní stanice. Jde o pořady s názvy Horizont 24, Tah dámou a Highlight. Další tři loga se patrně týkají relací pro jiné programy ČT: Hobby naší doby, Máte mě (patrně pořad, který naváže na již existující Chcete mě?) a Planeta YÓ. Kavčí hory zatím nechtěly připravované pořady komentovat, šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák nicméně potvrdil, že ČT 24 na nových pořadech pracuje.

 • Reklamní kampaň Českého rozhlasu „Jdu svou cestou“

  Novou imageovou kampaň na posílení značky veřejnoprávního rozhlasu spouští v těchto dnech Český rozhlas. „Jejím cílem je představit veřejnosti rozmanitost nabídky, s níž se mohou posluchači ve vysílání ČRo setkat, a základní pilíře, na nichž stojí rádio veřejné služby (informace, vzdělání a kultura). Ambicí projektu pod hlavičkou sloganu v podobě výroku čtyř hlavních protagonistů kampaně „Jdu svou cestou“ je zároveň oslovení mladšího publika, proto vedle tradičních media typů tvoří komunikační mix i trendové sociální sítě a prvky interaktivity,“ přiblížila vedoucí Oddělení komunikace ČRo Eva Vencefová. Kampaň poběží od listopadu do konce prosince 2010.

 • Natáčení upoutávky na Českou Miss 2011 na Primě

  Televize Prima podepsala smlouvu s ředitelkou soutěže Česká Miss na vysílání nového ročníku této soutěže pro rok 2011. Jediná tuzemská soutěž krásy se tak poprvé objeví na obrazovce Primy, kam se stěhuje z konkurenční Novy. Castingy pro Českou Miss 2011 televize zahájí koncem listopadu, výzvu zájemkyním jako televizní upoutávku Prima natočila koncem října v pražských ateliérech na Strahově. Režie se ujal Jakub Hussar (na snímku dole vlevo), za kameru se postavil Tomáš Jelínek a v upoutávce poprvé v historii České Miss vystupuje i její ředitelka Michaela Maláčová (na snímku vpravo dole). Castingy do České Miss proběhnou v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

 • Cukrárna, nový seriál České televize pro pondělní večery

  Nový třináctidílný seriál Cukrárna nahradí od pondělí 8. listopadu 2010 na prvním programu České televize nynější seriál Kriminálka Staré město, který ČT koprodukovala se Slovenskou televizí. Příběh Cukrárny se točí okolo zděděné cukrárny v Praze, již provozuje podnikatelka ztvárněná Veronikou Žilkovou. V hlavních rolích jejích pomocnic se objeví herečky Iva Janžurová, Jana Štěpánková a Naďa Konvalinková. Vedlejší roli si v Cukrárně zahraje i Ljuba Skořepová coby trafikantka Plecitá. Stejnou roli měla Skořepová i v dalším seriálu ČT Náměstíčko. "Přenesli jsme ji jako takovou poctu paní Skořepové i do tohoto seriálu, i když oba příběhy spolu nijak nesouvisí," vysvětlil scénárista Jan Míka.

 • Historicky první udělování cen MTV EMAs 2010 v Česku

  Historicky prvním držitelem hudební ceny MTV EMAs za českou a slovenskou scénu se v letošním roce stala kapela Charlie Straight. Rozhodli o tom hudební fanoušci prostřednictvím české lokalizované verze kanálu MTV, který v České republice a na Slovensku provozuje televize Nova. Předávání cen proběhlo 14. října 2010 v pražském klubu SaSaZu za přítomnosti Karla Gotta a Dary Rollins. „Je to historický okamžik, ceny MTV EMAs pro české a slovenské umělce předává MTV vůbec poprvé. Nominace byly vyhlášeny na základě počtu odvysílaných klipů od doby, kdy začalo vysílání české mutace MTV. Vítěze pak vybrali sami diváci,“ přiblížila ředitelka česko-slovenské MTV Alex Ruzek.

 • Vítězné snímky z výměny vysílací antény na Pradědu

  Poslední zářijový den zahájí digitální televizní vysílání vysílač Praděd v Jeseníkách. Ještě než se tak stane, proběhla na tomto vysílači výměna vysílací antény, kterou provedl speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32. Teprve nyní je tedy možné z Pradědu vedle stávajících analogových televizních programů šířit i digitální stanice - letos čtyři programy ČT, od listopadu příštího roku minimálně dalších sedm komerčních televizí. Server DigiZone.cz vyhlásil společně s Českými Radiokomunikacemi soutěž o nejlepší fotografie a krátká videa z výměny anténního systému na vysílači Praděd. Obrázky vítězů vám přinášíme právě teď.

 • Seriálový tahák podzimu 2010 na ČT: Kriminálka Staré město

  Česká televize natočila v koprodukci se svou slovenskou veřejnoprávní kolegyní seriál Kriminálka Staré město. Ta má mimo jiné obnovit tradici československých pondělků. Rázná mladá dáma v boji proti zločinu tak přivádí v režii Jána Sebechlebského na obrazovku například Zuzanu Fialovou nebo Matěje Hádka a ve vedlejších rolích se představí například Milan Lasica a Emília Vášáryová. Společný projekt obou veřejnoprávních televizí bývalé federace je zasazený do každodenní reality bratislavského Starého města. Hlavními hrdiny seriálu je tým kriminalistů pátrajících po nejrůznějších zločinech.

 • Berlínský veletrh IFA pohledem serveru DigiZone.cz

  V době od 3. do 8. září se v německém Berlíně koná veletrh IFA, největší událost v oblasti spotřební elektroniky v Evropě. Sjeli se na ni výrobci doslova z celého světa. Mezi vystavovateli nechybí například společnosti LG Electronics, Panasonic, Philiips, Samsung a řada dalších. Na fotografiích, které si můžete prohlédnout v této galerii, se nám ale podařilo zachytit také prezentace německé veřejnoprávní televize ARD a jejich lokálních programů nebo budovu Rundfunk Berlin-Brandenburg. Prohlédnout si můžete taktéž vysílací věž, která je součástí areálu výstaviště. Autorem všech obrázků (s výjimkou tří) je externista Čestmír Polák.

 • Fotosoutěž: vyfoťte nebo natočte výměnu antény vysílače na Pradědu a vyhrajte knihu!

  Poslední zářijový den zahájí digitální televizní vysílání vysílač Praděd v Jeseníkách. Ještě než se tak stane, proběhne 30. nebo 31. srpna na tomto vysílači výměna vysílací antény, kterou provede speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32. Teprve poté bude možné z Pradědu vedle stávajících analogových televizních programů šířit i digitální stanice - letos čtyři programy ČT, od listopadu příštího roku minimálně dalších sedm komerčních televizí. Server DigiZone.cz vyhlašuje společně s Českými Radiokomunikacemi soutěž o nejlepší fotografie a krátká videa z výměny anténního systému na vysílači Praděd.

 • Nikdo není dokonalý se vrací na televizi Prima

  Televize Prima v září vrátí po čtyřleté přestávce na obrazovku zábavný pořad Nikdo není dokonalý s Jiřím Krampolem v roli moderátora. Nové díly show, označené jako „speciál“, vznikají v inovované dekoraci pod novým logem. Hosty prvního dílu, který Prima odvysílá již v úterý 24. srpna v hlavním vysílacím čase od 20 hodin, budou herec a moderátor Jan Kraus a zpěvačka Lucie Bílá. Prima tak prostřednictvím Krampolova pořadu zpropaguje svoji talentovou show Česko Slovensko má talent, v níž Kraus s Bílou účinkují jako porotci (Kraus v minulosti zavedl v porotě pořadu Slovensko má talent na televizi Markíza).

 • Čápi s mákem – kuchařská show televizí Prima a Joj

  Televize Prima připravila společně se slovenskou televizí Joj na všední večery prvního zářijového týdne společnou česko-slovenskou kuchařskou show Čápi s mákem. Dvojice českých a slovenských celebrit budou soutěžit ve vaření a zároveň ukáží divákům svoje soukromí. Vítězná dvojice získá výhru 250 tisíc korun, kterou věnuje na charitativní účely. Cenu bude předávat šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, protagonista pořadů Ano, šéfe! a Na Nože!. Přinášíme vám malou fotogalerii k této show, kterou Prima s Joj nasadí proti castingovým dílům soutěže Talentmania na konkurenčních televizích Nova a Markíza.

 • Petr Čtvrtníček hraje v seriálu Profesionálové na TV Barrandov

  Postavu hospodského Josefa Gregora v původním seriálu televize Barrandov Profesionálové ztvární od podzimu 2010 Petr Čtvrtníček. Doplní tak osvědčené herce Jiřího Bábka (kapitán Petržalka), Josefa Poláška (poručík Libor Buček), Mariku Procházkovou (nadporučík Skarlet Kosinová) a nově i Pavla Lišku (podporučík Alexandr Vyšný) a Matěje Hádka (nadporučík Franta Popelka), kteří doplní policejní tým Profesionálů. První řadu tohoto komediálního seriálu vysílala televize Barrandov již loni. Inspirovala se přitom od podobného seriálu Profesionáli slovenské televize Joj, s níž Barrandov koprodukuje i seriál Odsouzené.

 • Prima zahájila natáčení původního seriálu Cesty domů

  Krátce po skončení tiskové konference k podzimnímu schématu 2010 kanálů Prima a Prima Cool pozvalo jejich vedení novináře na první klapku svého nového původního seriálu Cesty domů, který se bude odehrávat v lékařském prostředí na IKEMU. Formát má konkurovat již zavedené Ordinaci v růžové zahradě 2 televize Nova. Diváci se mohou těšit mimo jiné na Miroslava Etzlera, Jitku Smutnou nebo Pavlu Vitázkovou. Prima bude vysílat seriál dvakrát týdně. Jeho autory jsou Barbora Bulvová a Jan Coufal, na režisérskou stoličku se posadil Jiří Adamec. Celý štáb i novináři se sešli na pražské ulici Pod Harfou 5.

 • Televize Prima představila program na podzim 2010

  Talentová show Česko Slovensko má talent, původní seriál Cesty domů, Talkshow Jana Krause, nový formát se Zdeňkem Pohlreichem a další řady Teorie velkého třesku, Zoufalých manželek nebo Simpsonových. To je jen několik z mnoha novinek, které se od září objeví na stanicích Prima a Prima Cool a jež jejich vedení představilo na tiskového konferenci v Pizzerii Nuova nedaleko pražského náměstí Republiky. Novináři se měli možnost setkat například s Janem Krausem nebo Lucií Bílou, ale také Zdeňkem Izerem a jeho novou kolegyní, herečkou Nelou Boudovou. Prima investovala do podzimního programového schématu přibližně o polovinu více, než je obvyklé.