Hlavní navigace

Fotosoutěž: vyfoťte nebo natočte výměnu antény vysílače na Pradědu a vyhrajte knihu!

  • Poslední zářijový den zahájí digitální televizní vysílání vysílač Praděd v Jeseníkách. Ještě než se tak stane, proběhne 30. nebo 31. srpna na tomto vysílači výměna vysílací antény, kterou provede speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32. Teprve poté bude možné z Pradědu vedle stávajících analogových televizních programů šířit i digitální stanice - letos čtyři programy ČT, od listopadu příštího roku minimálně dalších sedm komerčních televizí. Server DigiZone.cz vyhlašuje společně s Českými Radiokomunikacemi soutěž o nejlepší fotografie a krátká videa z výměny anténního systému na vysílači Praděd.

Sdílet

Pro výměnu antén použijí České Radiokomunikace speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32 od švýcarské společnosti Helliswiss, který provedl stejnou operaci v říjnu 2008 u hlavního pražského televizního vysílače na Žižkově. Server DigiZone.cz ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi nyní vypisují soutěž o nejlepší fotografie a videa z chystané výměny televizní antény na vysílači Praděd. Vítězové jednotlivých kategorií získají knihu Vysílací věže s přehledem 36 nejvýznamnějších televizních a rozhlasových vysílačů v České republice, kterou ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi vydalo vydavatelství freytag & berndt.

Výměna antény by měla být zahájena v pondělí 30. srpna 2010 okolo 8.00 hod. Pro začátek akce budou stěžejní povětrnostní podmínky a rozhodnutí pilota vrtulníku. Přístupová cesta na vrchol Pradědu bude pro automobily uzavřena cca 800 metrů pod vysílačem, dalších 300 metrů bude zpřístupněno pouze pěším.

Kniha Vysílací věže

Soutěž proběhne ve třech kategoriích:

  • nejlepší jednotlivá fotografie
  • nejlepší soubor fotografií (maximálně šest snímků)
  • nejlepší video

Podmínky soutěže

Podmínkou účasti v soutěži je zaslání fotografií ve formátu JPG o maximální šířce 1000 bodů, které zachycují výměnu anténních systémů na vysílači Praděd dvourotorovým vrtulníkem Kamov Ka-32. Do kategorie nejlepší jednotlivá fotografie lze zaslat jediný snímek, do kategorie nejlepší soubor fotografií maximálně šest snímků a do kategorie nejlepší video odkaz na jedno krátké video (maximálně do 15 minut) umístěné na veřejně přístupné internetové stránce (včetně komunitních videoportálů typu YouTube.com nebo Stream.cz).

K výměně antény na vysílači Praděd dojde 30. srpna 2010, případně o den později. Přesnou hodinu zveřejní server DigiZone.cz po dohodě s Českými Radiokomunikacemi formou aktuality.

Uzávěrka a kam posílat fotografie

Kamov K-32 zahraničí 7

Snímky s úplným jménem autora a kontaktní adresou zasílejte do 10. září 2010 na adresu soutez@digizo­ne.cz.

Zaslané snímky zhodnotí porota složená ze zástupců redakce serveru DigiZone.cz a Českých Radiokomunikací. Jména vítězů a vítězné snímky zveřejní server DigiZone.cz v podobě fotogalerií na svých internetových stránkách www.digizone.cz.

Organizátoři soutěže si vymezují právo použít soutěžní snímky a videa pro vlastní potřebu.

Zúčastníte se této fotosoutěže?