Hlavní navigace

Texty

 • Prezentace panelistů konference DIGImedia 2009

  Asociace českých reklamních agentur ve spolupráci s Českou televizí uspořádala 24. června čtvrtý ročník odborné konference DIGImedia 2009. Server DigiZone.cz byl hlavním mediálním partnerem akce na Internetu. Přinášíme vám prezentace všech hostů v pořadí, jak vystoupili na konferenci. Na speciální stránce si můžete pročíst online zpravodajství a prohlédnout fotogalerii.

 • Microsoft Security Essentials

  Microsoft koncem června 2009 zahájil veřejné testování svého nového antivirového programu Microsoft Security Essentials (tzv. projekt Morro), jehož finální verzi hodlá ještě během roku 2009 uvolnit zdarma pro legální uživatele Windows XP a vyšší. Přinášíme vám menší galerii screenshotů z veřejné betaverze.

 • DIGImedia 2009 - on line z II. bloku konference

  Druhý blok konference nesl podtitul "Turbulence na mediálním trhu - ticho před bouří?" a zabýval se dopadem světové finanční krize na televizní trh v České republice. Zhodnotil situaci v zahraničí a její dopady na tuzemské provozovatele televizních stanic. Zaměřil se také na interaktivní služby, zhodnotil reklamní výnosy a nutné výdaje nových digitálních televizí a zabýval se také elektronickým měřením sledovanosti nových hráčů na trhu.

 • DIGImedia 2009 - on line z I. bloku konference

  První blok konference nesl název "Digitální vysílání po roce: plány vs. realita". Diskutující se v něm vrátili k dubnovému vypínání zemského analogového televizního vysílání na hlavní městském vysílači v Praze na Žižkově, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák a techničtí ředitelé televizí zhodnotili celý proces přechodu na digitální vysílání a také státní informační kampaň pod taktovkou Národní koordinační skupiny pro digitalizaci.

 • Zpravodajská televize Z 1

  Zpravodajská televize Z 1 začala psát svou historii 1. června 2008. Jde o konkurenta ČT 24, ale na rozdíl od této stanice se nejedná o veřejnoprávní kanál, nýbrž komerční program provozovaný společností První zpravodajská. V následujícím textu nabízíme shrnutí všech dosud známých informací o tomto projektu a odkazy na nejzásadnější materiály o Z 1 ze serveru DigiZone.cz.

 • Hudební televize Óčko

  Historie hudební televize Óčko je delší než ta DigiZone.cz, proto není možné na našem serveru zmonitorovat její kroky od začátku vysílání, ale údaje o ní se datují až od roku 2005. Pojďme si říci alespoň její minulost v kostce. Přesto, že zkušební vysílání televize bylo na satelitu zahájeno 15. září 2002 ve 12 hodin, ostrý start se datuje k 1. říjnu. Tehdy začínalo Óčko ještě jako Stanice O na satelitu Eurobird 28.5 st. vých. v paketu Czechlink. Televize sídlí a vysílá už od svého startu z vily v pražské Vrchlického ulici. V jejím čele stojí ostřílený Jiří Balvín. Kanál je od roku 2004 součástí Mafra Media.

 • Digitální televize Barrandov

  Na 11. ledna 2009 ohlásila start nová digitální televize Barrandov, budoucí konkurent dvou nejsledovanějších českých komerčních stanic Nova a Prima. V následujícím textu nabízíme shrnutí všech dosud známých informací o tomto projektu a odkazy na nejzásadnější materiály o TV Barrandov ze serveru DigiZone.cz.

 • Odborná konference DIGImedia 2009

  Asociace českých reklamních agentur (AČRA) pořádá ve středu 24. června 2009 čtvrtý ročník odborné konference o digitalizaci, médiích a komunikaci DIGImedia 2009. Akce proběhne v kongresovém sále České televize na Kavčích horách a prostřednictvím přímého přenosu na zpravodajském kanále ČT 24 a on line zpravodajství serveru DigiZone.cz ji budete moci sledovat i vy.

 • Odborná konference DIGImedia 2008

  Asociace českých reklamních agentur (AČRA) pořádá ve čtvrtek 12. června 2008 třetí ročník odborné konference o digitalizaci, médiích a komunikaci DIGImedia 2008. Akce proběhne v kongresovém sále České televize na Kavčích horách a prostřednictvím přímého přenosu na zpravodajském kanále ČT 24 a on line zpravodajství serveru DigiZone.cz ji budete moci sledovat i vy.

 • Milníky digitální televize - květen 2009

  12. května se konaly v pražském kině Lucerna další Milníky digitální televize pořádané nakladatelstvím Sdělovací technika s.r.o. včele s šéfredaktorem stejnojmenného časopisu Petrem Benešem. Akce se zúčastnili zástupci českých televizí, např. ČT, Novy, Primy i TV Barrandov, a také řady firem - Samsung, Panasonic atd. Nové informace o svých produktech prezentovali především právě výrobci. Jak to na akci vypadalo, se můžete přesvědčit na fotografiích kolegyně Ivany Dvorské.

 • Z1 změní grafiku, bude pestřejší

  Od pondělí 11. května pozmění zpravodajsko-publicistická televize Z1 svoji grafiku. Barevnou úpravou projdou informační lišty a titulky, pro něj začne televize používat výraznější reflexní barvy: světle zeleninkavou a oranžovou. Autorem grafické úpravy je studio Oficina, které připravovalo celý grafický obal Z1. Ukázkové fotografie lze kliknutím myši zvětšit.

 • Tisková konference k přechodu na digitální vysílání v Praze

  Ve čtvrtek 23. dubna 2009 se v rámci přechodu z analogového na digitální terestrické vysílání konala v sídle ministerstva vnitra na Pražského povstání tisková konference, kterou pořádala Národní koordinační skupina (NKS). Účastníky akce byli kromě Zdeňka Duspivy také představitelé subjektů, kteří mají do oblasti digitálního vysílání co mluvit. Nechyběli tu např. ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací Kamil Levinský, šéf projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš nebo technický ředitel televize Prima Patrik Slavík.

 • Start televize Prima Cool - 1. dubna 2009

  Druhý kanál televize Prima, stanice Prima Cool, odstartoval přesně 1. dubna 2009, tedy ve středu krátce po 18. hodině. Seriálový a filmový program má být určen především pro mladého muže ve věku od 20 do 40 let. Na akci byl přítomný nejen ředitel televize Marek Singer, ale také ředitelka marketingu a PR Denisa Schulzová, tisková mluvčí Jana Kocová nebo ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín. Odpočítávání se skončilo upoutávkou z porodu Cool TV, následoval blok upoutávek a krátký reklamní blok se dvěma reklamními spoty.

 • Tisková konference Skylink - 24. března 2009

  24. března 2009 se v pražském Hotelu Marriott nedaleko náměstí Republiky uskutečnila tisková konference DVB-S platformy Skylink a satelitního operátora SES Astra při příležitosti zařazení nových HDTV kanálů na pozici 23.5 st. vých. Této významné události, kterou dokonce Martin Kubacki ze společnosti Astra CEE přirovnal k podobnému revolučnímu kroku jako přechod z černobílé na barevnou televizi, se zúčastnili také výkonný ředitel firmy TradeTec Jaromír Glisník, ředitel české a slovenské pobočky SPI International Ivan Hronec a řada dalších hostů.

 • Workshop Českého telekomunikačního úřadu, 17. a 18. března 2009

  II. Workshop Českého telekomunikačního úřadu, který se konal v Praze 17. a 18. března 2009, byl setkáním českých i zahraničních odborníků, zástupců orgánů státní správy, organizací a podnikatelských subjektů zainteresovaných na otázkách přechodu na digitální vysílání a budoucího využití rádiového spektra. Na jeho pořádání spolupracovaly ČTU a společnost Dada. Mezi vystupujícími nechyběli kromě zaměstnanců kontrolního orgánu kmitočtového spektra včele s předsedou Rady ČTÚ i představitelé operátorů sítí a techničtí ředitele komerčních televizí spolu se zástupci veřejnoprávních médií.

 • Prima Cool

  Na 1. dubna 2009 naplánovala televize Prima start svého druhého programu Cool TV. Televizní stanice zaměřená na muže využije takzvanou kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání, a objeví se tak ve společné digitální síti s televizí Nova, Novou Cinema, Primou a televizí Barrandov.

 • Tisková konference kanálu Prima Cool - 5. března 2009

  Televize Prima pořádala 5. března při příležitosti představení svého nového kanálu Cool TV tiskovou konferenci, kterou asi zažil málokterý novinář, pokud ji vůbec někdo z přítomných pamatoval. Reprezentativní prostory, popř. nějakou restauraci totiž nahradil jeden z bytů v Rybné ulici nedaleko pražského Náměstí Republiky. Na tiskové konferenci nechyběli ředitel Primy Marek Singer, programový ředitel Gordon Lovitt nebo ředitelka marketingu a PR Denisa Schulzová. O tom, jak akce vypadala, se můžete přesvědčit v této fotogalerii.

 • Seriály na Primě Cool od dubna 2009

  1. dubna 2009 startuje v 18 hodin na českých obrazovkách nový televizní kanál s názvem Prima Cool. Následující fotogalerie by vás měla obrazově seznámit s tím, co nabídne. Objeví se zde celá řada seriálů, které budou moci tuzemští diváci vidět vůbec poprvé, např. Big Bang Theory, Futurama nebo Euréka. Prima Cool by měla být podle vedení komerční dvojky kanálem pro všechny, kteří mají rádi akci, ironii a adrenalin. Půjde především o lidi ve věku 20 - 40 let, kteří bydlí ve městě, ale nejen v něm.

 • Fashion TV se představila českému a slovenskému trhu

  Módní a lifestylový kanál Fashion TV odstartoval v neděli 1. března 2009 své vysílání v česko-slovenské verzi. Na jeho oficiální představení si museli počkat novináři do středy 4. března. Program je možné naladit ve vybraných kabelových sítích a také volně prostřednictvím satelitu Eutelsat W2 na pozici 16. st. vých. Na obou trzích je držitelem licence společnost Carolinas Corporation včele s výkonnou ředitelkou Zuzanou Poláčkovou. Fashion TV je teoreticky dostupná pro více než milion domácností v Česku i na Slovensku.

 • Google Chrome

  Na začátku září 2008 internetová společnost Google provozující stejnojmenný vyhledávač představila betaverzi vlastního webového prohlížeče Google Chrome. O sto dnů později vyšla jeho finální verze. Google se po několika letech spekulací pustil do přímého souboje s Microsoftem na poli webových prohlížečů.

 • „Vítězný únor nad Radiem Wave“ v Českém rozhlase

  Příznivci Českého rozhlasu Radia Wave a zároveň odpůrci Rady ČRo svolali na středu 25. února 2009 další z řady demonstrací na podporu veřejnoprávního rádia pro mladé. Akce proběhla opět před hlavní budovou ČRo v Římské ulici na Praze 2 a poté v zasedací místnosti Rady ČRo. Přinášíme vám z této demonstrace a jednání radních menší fotogalerii.

 • Jarní schéma televize Prima pro rok 2009

  Televize Prima 10. února 2009 na tiskové konferenci představila novinářům své programové schéma pro jarní měsíce. Mezi novinkami se objeví druhá řada soutěže Nic než pravda nebo nový pořad Nahá jsi krásná, který by měl pozvednout sebevědomí obyčejným ženám. Jako třetí v řadě byl představen pořad Ano, šéfe!, který by měl pozvednout riskantní obor, jakým je gastronomie. Bylo toho ale mnohem více, jak se můžete přesvědčit v následující fotogalerii.

 • Jak televize Nova slavila 15 let od svého startu

  Televize Nova si včera v Hotelu Mandarin Oriental na Malé Straně připomněla s novináři své 15. výročí. Kromě toho, že se slavilo ve velkém stylu - nechyběl velký dort, spousta jídla a pití – představila česká komerční jednička také své jarní programové schéma. Novináři se svými dotazy doslova zasypali generálního ředitele Petra Dvořáka. Řeč padla i na chystanou českou verzi hudebního kanálu MTV. Jak oslava vypadala, se můžete podívat v následující fotogalerii.

 • Jak se demonstrovalo na zasedání Rady ČRo

  Zasedání Rady Českého rozhlasu bylo 28. ledna rozhodně zajímavé zejména proto, že se na něj někteří zastánci Rádia Wave vůbec nedostali. Ochranka je totiž nepustila dovnitř. Před hlavní budovou ČRo v Římské ulici na Praze 2 se pak před druhou hodinou odpoledne shromáždilo přibližně 40 lidí, aby zde symbolicky „pohřbili“ kreativitu v ČRo. Jak akce, kde byl mimochodem generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu Václav Kasík nařknut z obcházení zákona, vypadala, se můžete podívat v naší fotogalerii.

 • Jak se měří intenzita signálu digitální televize?

  Na měření intenzity rozhlasového a televizního signálu používá Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dva typy vozů. Jeden pro fixní měření v pevných bodech, druhý pro měření za jízdy. Pro druhý případ úřad probíhá pomocí tohoto vozu s anténou vysunutou do výšky tří metrů. ČTÚ vůz představoval 22. ledna 2009, v rámci workshopu Českých Radiokomunikací, v Praze pod žižkovským vysílačem.

 • FOTO: Jak vypadala open party televize Barrandov

  V neděli hodinu před polednem zahájila vysílání nová plnoformátová digitální televize Barrandov. Od osmé hodiny večer pak ve filmovém ateliéru 6 probíhala úvodní show této stanice, přenášená přímo na obrazovku TV Barrandov a její web, na kterou v sousedním ateliéru 7 navázala velká party. Nabízíme vám z této akce původní fotogalerii od Ivany Dvorské.

 • FOTO: Ostravský vysílač multiplexu 4 v ulici 1. máje

  Těsně před vánočními svátky zahájila Telefónica O2 vysílání své zemské digitální sítě 4 s programy televize Nova a ČT 1 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a testovacím kanálem s interaktivními aplikacemi MHP v Ostravě. Vysílání probíhá z budovy Telefóniky O2 v ulici 1. máje, na jejíž střeše vyfotografoval jeden ze čtenářů serveru DigiZone.cz vysílací anténu. Tyto snímky si můžete prohlédnout i vy v této fotogalerii.

 • Podívejte se na loga pořadů televize Barrandov

  Tři týdny před startem požádala nová digitální televize Barrandov Úřad průmyslového vlastnictví o registraci log několika svých pořadů. V internetové databázi úřadu se objevily grafické podoby loga Hlavních zpráv, předpovědi počasí pod názvem Jak bude, na internetu propagovaného talk show Jana Saudka a sloganu Továrna na sny.

 • Nova Cinema

  První informaci o filmovém a seriálovém kanálu Nova Cinema jsme vám na DigiZone.cz přinesli v srpnu 2007. Tehdy jsme psali o tom, že Nova na jeho přípravě pracuje intenzivně přibližně půl roku. Nova Film (jiný název pro Novu Cinemu) byla jen jedním ze čtyř projektů tematických kanálů, s nimiž se Nova v roce 2004 přihlásila do licenčního řízení na pozice v zemských digitálních multiplexech. I když Nova Cinema je mnohými nazývána jakýsi odpadkový koš televizní zábavy, přesto se jí za první rok podařilo udělat pořádný krok kupředu. V tomto textu si však prostudujete celou její historii.

 • Nova Cinema oslavila první narozeniny

  Filmový kanál Nova Cinema oslavil v pondělí 1. prosince 2008 své první narozeniny a jako dárek si nadělil na 15. prosince vysílání v digitální terestrické síti. Za přítomnosti novinářů se konala při této příležitosti ve čtvrtek 4. prosince 2008 tisková konference, které byl přítomen generální ředitel Novy Petr Dvořák, tisková mluvčí Michaela Fričová, ale hlavně ředitelka Novy Cinemy Antoanella Ungureanu. Slavilo se v hotelu Aria nedaleko Malostranského náměstí a nechyběl ani výborný dort. Jaká byla atmosféra, se můžete podívat v následující fotogalerii.