Hlavní navigace

Prima Cool

  • Na 1. dubna 2009 naplánovala televize Prima start svého druhého programu Cool TV. Televizní stanice zaměřená na muže využije takzvanou kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání, a objeví se tak ve společné digitální síti s televizí Nova, Novou Cinema, Primou a televizí Barrandov.

Sdílet

Vysílací licenci získala Prima Cool v únoru 2009, necelé čtyři měsíce poté, co o ni Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) požádala společnost FTV Prima, provozovatel Primy.

Prima Cool - realizačná tým

Realizační tým projektu Prima Cool na tiskové konferenci v Praze (Foto: Prima TV)

Dřív, než Prima získala od RRTV licenci pro nový program Prima Cool, obdržela už loni v létě licenci pro plnoformátový program Prima Klub. Ten by měl podle licenčních podmínek pouštět do svého vysílání regionální studia, podobně jako to se to děje dnes u hlavního programu Primy s regionálními zprávami. Regionální odpojování je ale nákladné a rozbíjí programové schéma, proto se Prima rozmýšlí, zda vůbec licenci pro Prima Klub využije. Prima Cool žádnou takovou podmínku ve své licenci nemá.

Marek Singer 100

Co o Primě Cool říkal generální ředitel Marek Singer

Pro nás je tohle prostředek, jak ukázat zadavatelům a reklamním agenturám, že je tu prostor, který je komerčně zajímavý a jestli kanál bude mít denní sledovanost jedno nebo dvě procenta, to je pro mě sekundární, pokud budu mít velice zajímavou cílovou skupinu, která se na mě dívá v prime-timu, charakterizoval nový program Prima Cool v rozhovoru pro DigiZone.cz v březnu 2009 generální ředitel Primy Marek Singer.

Měsíc před zahájením vysílání Cool TV vedení Primy připustilo, že na tento kanál přesune z hlavního programu přenosy fotbalové Premier League, které nedosahovaly na samotné Primě kýžených výsledků sledovanosti. Potvrdily se také informace o nasazení seriálů Hrdinové a Futurama.

Ilustrační fotoaparát

FOTOGALERIE: Jak Prima netradičně představila Cool TV

Televize Prima pořádala 5. března při příležitosti představení svého nového kanálu Cool TV tiskovou konferenci, kterou asi zažil málokterý novinář, pokud ji vůbec někdo z přítomných pamatoval. Reprezentativní prostory, popř. nějakou restauraci totiž nahradil jeden z bytů v Rybné ulici nedaleko pražského Náměstí Republiky. Na tiskové konferenci nechyběli ředitel Primy Marek Singer, programový ředitel Gordon Lovitt nebo ředitelka marketingu a PR Denisa Schulzová. O tom, jak akce vypadala, se můžete přesvědčit v této fotogalerii.