Hlavní navigace

Texty

 • Okresní přebor – nový původní seriál televize Nova

  Televize Nova nasadí v září 2010 do vysílání nový původní seriál Okresní přebor z prostředí vesnického fotbalového týmu Slavoj Houslice. Šestnáctidílný příběh líčí snahu fotbalové jedenáctky, která hraje okresní přebor, postoupit do krajské ligy. Seriál vznikal na Berounsku a zahráli si v něm i místní fotbalisté a vesničané. V hlavních rolích se objeví Luděk Sobota (předseda oddílu), Ondřej Vetchý (trenér), David Novotný (pomocník trenéra) či Tatiana Vilhelmová (neteř vdovy po původním trenérovi Slavoje).

 • Televize Nova představila program na podzim 2010

  Původní seriály Dokonalý svět a Okresní přebor, česko-slovenská talentová show Talentmania a dokumentární cyklus Příběhy bez scénáře s prvky reality show budou hlavními pilíři podzimního programového schématu televize Nova. Stanice jej představila na tiskové konferenci v barrandovských ateliérech v Praze. Od podzimu se na Novu v premiéře vrátí také seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě. Naopak třetí řadu sitcomu Comeback si Nova nechá až na příští rok. Novinářům se na tiskové konferenci představil poprvé v roli výkonného ředitele Novy David Stogel, dosavadní ředitel programu této televize.

 • Nové studio Zpráv TV Prima – červenec 2010

  Televize Prima vysílá od neděle 11. července svoji hlavní zpravodajskou relaci Zprávy TV Prima z nového studia a v širokoúhlém formátu 16:9. Změnu doprovázelo i nasazení nové grafiky a znělky. Den po zavedení těchto změn Prima rozšířila večerní zpravodajský blok na hodinu mezi 18:55 a 20:00. První půlhodina patří Zprávám TV Prima, dalších deset minut Krimi Zprávám, poté Sportu TV Prima, Počasí a od 19:50 novému pořadu VIP Zprávy. Všechny zpravodajské pořady Prima nabízí nově ve formátu 16:9 a pro vybrané operátory i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Ovšem ne v nativním rozlišení, distributoři nabízejí jen "přepočítávaný" obraz ze standardního rozlišení.

 • Česko Slovensko má Talent – casting v Ostravě

  Televize Prima pokračuje v castinzích k soutěži Česko Slovensko má Talent, která bude hlavním pilířem jejího podzimního programového schématu. Zatím poslední castingy proběhly 20. června v Ostravě, z nichž vám nabízíme malou fotogalerii. Prima na soutěži spolupracuje se slovenskou televizí Joj. Konkurenční Nova připravuje se svojí sesterskou slovenskou televizí Markíza vlastní talentovou show Česko-slovenská Talentmánia. Poslední casting k soutěži Česko Slovensko má talent proběhne v tuzemsku v Praze v neděli 27. června, poté se váběr soutěžících odehraje už jen na Slovensku.

 • Mistrovství světa ve fotbale 2010 v digitální televizi

  Od 11. června do 11. července 2010 se koná v Jihoafrické republice fotbalové mistrovství světa, kde budou svůj titul obhajovat fotbalisté Itálie. V následujícím obecném textu bychom vám měli přinést to nejzajímavější, co se o tomto šampionátu doposud na DigiZone.cz napsalo. A protože jsem web odborný, zaměříme se především na technologie, a to jak televizi ve vysokém rozlišení (HDTV), tak i stereoskopické zobrazení. Připomeneme ale pochitelně mimo jiné také českou televizi, která nechtěla mistrovství v HDTV vůbec vysílat.

 • Vítězné snímky z výměny vysílací antény na Lysé hoře

  Poslední červnový den zahájí digitální vysílání vysílač Lysá hora v Beskydech. Ještě než se tak stane, proběhla na tomto vysílači 28. a 29. května výměna vysílací antény. Tentokrát bez pomoci speciálního vrtulníku Kamov Ka-32, ale pomocí jeřábu. Server DigiZone.cz při této příležitosti vyhlasil společně s Českými Radiokomunikacemi soutěž o nejlepší fotografie z této úpravy vysílací věže na Lysé hoře. Lumír Chlebík, Petr Janečka a Jaroslav Krkoška získávají knihu Vysílací věže. Gratulujeme!

 • DIGImedia 2010: online zpravodajství z III. bloku konference

  Kongresový sál České televize v Praze na Kavčích horách hostí pátý ročník odborné konference DIGImedia 2010. Server DigiZone.cz vám přináší jako hlavní mediální partner této akce online zpravodajství přímo z místa. Úderem deváté hodiny dopoledne začal první z tří plánovaných bloků konference. Každému budeme věnujeme samostatný text. Seznamte se s průběhem třetího bloku konference s podtitulem "Kontent vysílání a nové technologie jako imperativ úspěchu formátu".

 • DIGImedia 2010: online zpravodajství z II. bloku konference

  Kongresový sál České televize v Praze na Kavčích horách hostí pátý ročník odborné konference DIGImedia 2010. Server DigiZone.cz vám přináší jako hlavní mediální partner této akce online zpravodajství přímo z místa. Úderem deváté hodiny dopoledne začal první z tří plánovaných bloků konference. Každému budeme věnujeme samostatný text. Seznamte se s průběhem druhého bloku konference s podtitulem "Televize v symbióze s novými médii".

 • DIGImedia 2010: online zpravodajství z I. bloku konference

  Kongresový sál České televize v Praze na Kavčích horách hostí pátý ročník odborné konference DIGImedia 2010. Server DigiZone.cz vám přináší jako hlavní mediální partner této akce online zpravodajství přímo z místa. Úderem deváté hodiny dopoledne začal první z tří plánovaných bloků konference. Každému budeme věnujeme samostatný text. Seznamte se s průběhem prvního bloku konference s podtitulem "Televize se úspěšně digitalizuje. Kterým směrem se digitalizace vydá?".

 • Odborná konference DIGImedia 2010

  Asociace českých reklamních agentur (AČRA) pořádá ve středu 9. června 2010 pátý ročník odborné konference o digitalizaci, médiích a komunikaci DIGImedia 2010. Akce proběhne v kongresovém sále České televize na Kavčích horách a prostřednictvím přímého přenosu na webu zpravodajského kanálu ČT 24 a on line zpravodajství serveru DigiZone.cz ji budete moci sledovat i vy.

 • Porotci soutěží Česko Slovensko má talent a Talentmania

  Talentové soutěže Česko Slovensko má talent a Talentmania jsou hlavními taháky televizí Nova a Prima pro podzimní měsíce roku 2010, konkrétně v době od září do prosince. Formáty by měly odstartovat proti sobě v neděli večer v hlavním vysílacím čase. Obě stanice nedávno přestavily porotce této soutěže. Nejprve tak učinila Prima, které se podařilo získat Jana Krause, který odešel z České televize, Lucii Bílou a Jaro Slávika, Nova se pak může pochlubit jmény jako Adéla Banášová, Alena Šeredová, Zdeněk Troška a Palo Habera. Jediným známým moderátorem je zatím Leoš Mareš pro TV Nova.

 • Fotosoutěž: vyfoťte výměnu antény vysílače na Lysé hoře a vyhrajte knihu o vysílačích!

  Poslední červnový den zahájí digitální vysílání vysílač Lysá hora v Beskydech. Ještě než se tak stane, proběhne na tomto vysílači 28. a 29. května výměna vysílací antény. Tentokrát bez pomoci speciálního vrtulníku Kamov Ka-32, ale pomocí jeřábu. Server DigiZone.cz vyhlašuje společně s Českými Radiokomunikacemi soutěž o nejlepší fotografie z této úpravy vysílací věže na Lysé hoře.

 • Sport 5: Nová grafika od 22. května 2010

  Motoristický kanál Sport 5, který oslavil začátkem května své druhé narozeniny, bude slavit nejen vstupem do satelitní platformy UPC Direct, ale také změnou grafického vizuálu. Ten diváci uvidí poprvé v sobotu 22. května. Server DigZone.cz ho svým čtenářům přináší jako první. V rámci inovace grafického vizuálu televize tak získají novou znělku mimo jiné diskusní pořad O čem se mluví, zpravodajský SPORT 5 Report, Dopravní zpravodajství nebo inzertní Autobazar.

 • Soutěžte s National Geographic Channel o balíček cen!

  National Geographic Channel mluví od dubna česky a při této příležitosti připravil ve spolupráci se serverem DigiZone.cz soutěž o balíček cen. Soutěž se zaměřuje na projekt Oceán 2010, který National Geographic spustil ke Dni Země a jehož prostřednictvím chce diváky seznámit s koloběhem vody na planetě Zemi a její potřebě pro život i lidskou činnost. Soutěžit můžete prostřednictvím DigiZone.cz do konce května.

 • Nové znělky pořadů české MTV pro jaro 2010

  Televize Nova připravila ve spolupráci s předními českými tvůrci a designéry nové znělky šesti pořadů české verze hudebního kanálu MTV, který v tuzemsku provozuje. Nové znělky se od května dočkají pořady MTV Budíček, MTV Go!, MTV Menu, MTV Hits, Urban a Chillout Zone. Ukázku čtyř znělek si můžete prohlédnout v následující malé fotogalerii. Snímky poskytla přímo televize Nova. Česká MTV vysílá od listopadu 2009 jako placený program u vybraných poskytovatelů satelitní, kabelové a IP televize.

 • Konference o elektronických komunikacích - 27. a 28. dubna 2010

  27. a 28. dubna se konala v pražském hotelu Crown Plaza 10. výroční konference České asociace elektronických komunikací (ČAEK). V konferenčním sálu se toho přítomní příliš nového nedozvěděli, za to v kuloárech to bylo novinkami doslova nabité. Toto setkání se stalo také místem pro sjednání obchodních schůzek partnerů, kterými mohli být jak provozovatelé jednotlivých platforem, ať už kabelových, satelitních nebo IPTV, tak i zástupců dodavatelů kódovacích systémů, jakým je například Conax. Jak to na akci vypadalo, se podívejte v krátké fotogalerii od externisty Čestmíra Poláka.

 • Fotosoutěž z vysílače Krásné: podívejte se na vítězné snímky

  Server DigiZone.cz vypsal ve spolupráci se společností České Radiokomunikace soutěž o nejlepší fotografie z výměny vysílací antény na východočeském vysílači Krásné. Výměna antény proběhla 14. dubna za pomoci speciálního vrtulníku Kamov Ka-32. Soutěžící mohli zasílat snímky do tří kategorií: nejlepší soubor fotografií, nejlepší individuální fotografie a nejoriginálnější fotografie. Porota složená ze zástupců Českých Radiokomunikací a redakce DigiZone.cz vybrala tyto vítěze, kteří obdrží výpravnou knihu Vysílací věže o nejdůležitějších rozhlasových a televizních vysílačích v České republice.

 • V Česku se začaly prodávat 3D televizory. Podívejte se, jak

  Od poloviny dubna je možné i v České republice koupit 3D televizory, které dokáží nejen reprodukovat samotné 3D vysílání, ale také v reálném čase přepočítat 2D televizní vysílání nebo obsah z pevného disku do 3D verze. Zatím jde o výhradně o televizory značky Samsung. Jeden takový jsme vyzkoušeli v prodejně Euronics v pražském obchodním centru Palladium. Autorkou malé fotogalerie je Ivana Dvorská. Stejný televizor si budete moci prohlédnout a vyzkoušet také na VIII. kulatém stolu DigiZone.cz, který se uskuteční ve čtvrtek 22. dubna 2010 v hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze.

 • 6. Noc filmových nadějí na Nově – Praha, 9. a 10. dubna 2010

  Televize Nova uspořádala v noci z pátku 9. dubna na sobotu 10. dubna 2010 již šestý ročník Noci filmových nadějí, během které vysílá od půlnoci do páté hodiny ranní krátké filmy studentů vybraných filmových škol z České republiky a Slovenska. Při této příležitosti proběhla v pražské Malostranské besedě party s veřejnou projekcí tohoto netradičního nočního vysílání televize Nova.

 • Jak satelitní Skylink slavil miliontou aktivní zákaznickou kartu

  Ve středu 7. dubna 2010 od 10 hodin se v Kogo Duplex na pražském Václavském náměstí 21 uskutečnila tisková konference, na které satelitní platforma Skylink oslavila miliontou aktivní zákaznickou kartu. Přítomni byli nejen představitelé společnosti TradeTec, zástupce tohoto balíku kanálů v České republice, ale také satelitního operátora SES Astra, prostřednictvím kterého Skylink své služby nabízí. Hlavní hvězdou se ale pro mnohé pány stala jistě slečna Nikol, která je tváří této platformy.

 • OBRAZEM: III. workshop Českého telekomunikačního úřadu

  Český telekomunikační úřad (ČTÚ) uspořádal 6. a 7. dubna 2010 již třetí workshop na téma naplňování Technického plánu přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání a využití digitální dividendy - kmitočtů, které se uvolní přechodem na digitální vysílání a vypnutím analogové televize. Jednotlivé workshopy navazují na pravidelné březnové a říjnové zprávy ČTÚ o stavu digitalizace televizního vysílání, určené pro vládu. Letos byly hlavními tématy nevypínání analogu TV Nova, či vysílání v systému DVB-T2 a zemský digitální rozhlas. Fotografie Ivany Dvorské z pražského hotelu President, místa konání této akce, si můžete kliknutím zvětšit.

 • Start Retro Music Television - 30. března 2010

  30. března 2010 se zapíše do historie české digitalizace jako start dalšího tuzemského hudebního kanálu. Retro Music Television oslavila zahájení vysílání na půdě Národního divadla, konkrétně v pražském café NONA. Přítomni byli všichni zástupci z vedení televize, tedy Pavel Attel a Jiří Němeček i programová ředitelka Lenka Tesařová, dorazil i Adrian Gumulák od satelitního operátora SES Astra. Na rozdíl od Óčka bude Retro, jak již z názvu vyplývá, cílit především na střední a starší generaci diváků.

 • Loga Česko-Slovenského Talentu, registrovaná televizí Markíza

  Slovenská televize Markíza si registrovala u patentového úřadu SR šest verzí log nové talentové show Česko-Slovenský Talent. Pořad má být hlavní jarní programovou novinkou jak na Markíze, jak na české Nově. Obě televize budou na jeho přípravě a vysílání spolupracovat, stejně jako loni na podzim na federální verzi soutěže SuperStar.

 • Nova si registrovala loga Česko-Slovenského Talentu

  Hlavním programovým tahákem Novy pro letošní jaro by měla být federální pěvecká show Česko-Slovenský Talent. Nejsledovanější česká televize již požádala český patentový úřad o registraci tří verzí názvu tohoto pořadu a jeho loga. Pode dvou z nich by mělo jít o federální show, na které se bude vedle Novy podílet i její sesterská televize na Slovensku, Markíza.

 • Start XXI. Zimních olympijských her v HDTV obrazem

  V kanadském Vancouveru dnes začal největší sportovní svátek letošního roku, XXI. Zimní olympijské hry. Ty jsou z pohledu čtenáře DigiZone.cz zajímavé především tím, že jsou kompletně snímány v HDTV, tedy vysokém rozlišení obrazu. Připravili jsme pro vás výběr několika programů, které odvysílají olympiádu právě v HD. Jde nejen o veřejnoprávní stanice ČT 2 nebo STV 3, ale i některé raritní kousky. Takovým je norská NRK 1, která nedávno odstartovala na satelitu Sirius. Při sledování kvalitních sportovních zážitků vám přejeme ostrý obraz a křišťalově čistý zvuk.

 • Olympijská studia České televize pro rok 2010

  Dva dny před zahájením XXI. Zimních olympijských her z Vancouveru, budeme-li počítat podle našeho času, představila Česká televize pozvaným novinářům své studio, ze kterého se bude tento svátek vysílat. I když, psát o studiu, není tak přesné. Budou totiž dvě - jedno určené pro kanál ČT 2, to bude mj. celé kompletně snímané v HD kvalitě, a druhé pro stanici ČT 4, která se musí spokojit s SD rozlišením. Novináři dostali také možnost nahlédnout do prostor produkce. Průvodci byli šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý a redaktor Vojtěch Bernatský.

 • Loga nových pořadů TV Barrandov na jaro 2010

  Čtyři nová loga k pořadům, které uvede v jarním programovém schématu, si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat televize Barrandov. Jde o kulinářskou soutěž Prostři pro tři, kterou bude od 20. března provázet Halina Pawlowská, kabaretní talk show Mazec s moderátory Martinem Dejdarem a Kateřinou Hrachovcovou, jež se na Barrandovu objeví od 9. března, promo pořad Barrandovské střípky a rubriku Promi zprávy z již existujícího pořadu Prominenti.

 • Loga nových pořadů televize Barrandov

  Grafickou podobu log čtyř nových pořadů, které se od února objeví v jejím vysílání, si nechala zaregistrovat digitální plnoformátová televize Barrandov. Vyplývá to z internetové databáze Úřadu průmyslového vlastnictví. Barrandov požádal o registraci ochranných známek k logům Hvězdy na cestách, Salon snů, Prominenti (tento pořad Barrandov vysílá již od poloviny ledna) a Mazec.

 • Podívejte se, jak Astra slavila milion aktivních karet v Česku

  Milion aktivovaných karet pro příjem satelitní televize z pozice 23,5 stupně východně na družicích Astra oslavila ve čtvrtek 21. ledna v pražském Planetáriu ve Stromovce společnost SES Astra. Generální ředitel středoevropské centrály Astry Martin O. Kubacki, původem Polák, si při této příležitosti připravil proslov v češtině. Jak probíhal večírek, na kterém nechyběli zástupci prakticky všech českých televizí, které vysílají prostřednictvím satelitů Astra, se můžete podívat ve fotogalerii od Ivany Dvorské.

 • Skylink a CS Link dosáhly milionu prodaných abonentských karet

  Hranici milionu prodaných přístupových karet v České republice pokořily satelitní služby Skylink a CS Link, které využívají vysílací pozici 23,5 stupně východně na družicích Astra. "Podle údajů provozovatelů dosáhl Skylink více než 600 tisíc a CS Link více než 400 tisíc uživatelů, kteří přijímají digitální programy z orbitální pozice 23,5 stupně východně," oznámil dnes na tiskové konferenci v Praze Adrian Gumulák ze středoevropské centrály společnosti Astra. A právě z této akce je následující fotogalerie.