Hlavní navigace

Metodika Doménové centrály pro statistiky registrátorů domén

Sdílet

Doménová centrála na Lupě nabízí jako svoji základní službu statistiky domén jak z hlediska registrátorů, tak i největších webhostingových poskytovatelů.
U akreditovaných registrátorů jsou k dispozici přesné údaje o počtech domén a jejich přírůstků a úbytků podle zvoleného časového období. Můžete tak snadno získat přehled o situaci na českém doménovém trhu v současné chvíli i v minulosti.
Postup při zjišťování přesných čísel pro počty domén registrátorů vychází z faktu, že nejlepší údaje o doménách lze zjistit jen u správce české národní domény, společnosti CZ.NIC. Proto využíváme pravidelné denní reporty této autority, které stahujeme vždy v pět hodin ráno a následně je analyzujeme. Získaná data jsou již rozdělena podle jednotlivých akreditovaných registrátorů na přírůstky, úbytky a další změny. To nám umožňuje pracovat s přesnými čísly, které uložíme do vlastní databáze a použijeme pro webový výstup ve formě grafů, tabulek a podobně. Na důvěryhodnost a aktuálnost našich dat se tak můžete opravdu spolehnout.