Hlavní navigace

MTV Czech

  • O kanálu MTV Czech, který býval dříve také často označován jako Nova Music, se v České republice hovořilo již dlouho. Během let se průběžně objevovaly více či méně podložené a zaručené informace, že mediální gigant Viacom s ním vstoupí na tuzemský trh. Nakonec se tak nestalo prostřednictvím balkánské verze MTV Adria, jak to původně vypadalo, ale díky bermudské společnosti CME, která na českém trhu vlastní rodinu kanálů Nova.

Sdílet

O vstupu hudební televize MTV do České republiky se hovořilo již několik let. Blížeji o tomto projektu promluvil v březnu 2007 ředitel MTV Emerging Markets Bhavneet Singh. Tehdy to vypadalo, že tato televize bude v ČR vysílat již od příštího roku, tedy 2008.

Nejprve to vypadalo, že pro Českou republiku bude vysílat MTV v jeho balkánské verzi. RRTV totiž udělila v únoru 2008 licenci kanálu MTV Adria, jehož vysílání mělo být dále určeno např. pro Slovensko, Slovinsko nebo Bulharsko.

Z projektu MTV Adria pro Českou republiku, ale i další země brzo sešlo. Její zástupkyně pro tuzemský trh sice ještě v únoru tvrdila, že se k ní investor do konce měsíce vyjádří, ale ten už pak s novináři nikdy nekomunikoval. Ve stejnou dobu se ale ještě k němu v rozhovoru stihl vyjádřit ještě ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín.

O projektu české verze hudebního kanálu MTV nebylo slyšet několik měsíců – více než půl roku. Zpráva, která však přišla 17. září prostřednictvím jednoho odborného týdeníku a oficiálně byla potvrzena o den později, byla docela šokující. MTV Czech označované také jako Nova Music, bude provozovat bermudská společnost CME, vlastník televizí z rodiny Nova.

Česká MTV od Novy = velký problém pro Óčko

TV Óčko logo
Hudební televize Óčko může brzy doplatit na to, že si nepožádala o kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání, a ústy svého generálního ředitele Jiřího Balvína deklarovala, že se k tomuto kroku ani nechystá. Dohoda majitele televize Nova, bermudské mediální skupiny CME, s divizí Emerging Markets společnosti MTV Networks International o vytvoření česko-slovenské verze hudebního kanálu MTV by mohla vážně ohrozit dosavadní monopol Óčka na české hudebně-televizní scéně.

Fenoménu hudební televize MTV jsme se věnovali ve stejný měsíc také v rozhovoru s generálním ředitelem Óčka Jiřím Balvínem.

Pří příležitosti vstupu hudebního kanálu MTV do Česka jsme si také trochu zavěštili. Vám by se nelíbilo, kdyby se u nás konaly např. hudební ceny MTV EMA? Skutečnost, že se něco takového skutečně chystá, potvrdila Nova v prosinci.

V době světové finanční krize musejí počítat všichni a platí to i o takovém gigantovi, jakým je TV Nova. Nejprve se uvažovalo o tom, že české MTV odstartuje v prvním čtvrtletí roku 2009, později se slevilo na první pololetí. O měsíc později, v Impulsech Václava Moravce, pak ředitel TV Nova Petr Dvořák řekl, že MTV může být spuštěno klidně až v roce 2010.

MTV.TV web 2009

První propagační materiál, který česká MTV vypustila, byl leták, jež byl součástí oslav 15. narozenin TV Nova.

Hudební kanál MTV, jehož českou verzi připravuje televize Nova, bude vysílat i na Slovensku, kde se stane součástí skupiny okolo tamní nejsledovanější televize Markíza.

Česká MTV spustí 16. března vlastní web a konkurz na moderátory

TV MTV logo
Česká verze hudebního kanálu MTV, provozovaná na základě programové licence televizí Nova, spustila 16. března vlastní internetové stránky a ke stejnému dni zahájila konkurz na moderátory. Uvedl to týdeník Marketing a Media s tím, že zájemci budou moci na web umístit svoje prezentační video, a 50 nejlepších, které vybere porota, a pět, které vyberou sami uživatelé webu, postoupí do skutečného castingu. MTV mělo být projektem na první čtvrtletí. Vzhledem k tomu, že ale vyžadoval jistou míru investic, byl posunut na konec první poloviny roku.
MTV - grafika 2009
MTV Czech web odpočítávání
Osobnost Hynek Chudárek

Jak hovořilo konkurenční Óčko o MTV pár týdnů před jeho startem

Hudební televize Óčko obnovila začátkem října 2009 vysílání prostřednictvím větší digitální terestrické sítě. Tentokrát se však překvapivě objevila v multiplexu 4, o kterém vedení Óčka říkalo, že nemá co nabídnout. Proč se tedy nakonec Óčko pro tuto síť rozhodlo? V říjnovém obsáhlém rozhovoru DigiZone.cz ředitel stanice Jiří Balvín a výkonný šéf Hynek Chudárek mluví mj. také o blížícím se startu česko-slovenské verze hudebního kanálu MTV.

Jak zamíchá česká MTV nabídkami kabelových a satelitních operátorů?

TV MTV logo
Přesně za 20 dní bude spuštěna česká verze mezinárodní hudební stanice MTV, psali jsme 9. listopadu. Mutaci pro český a slovenský trh připravil provozovatel televize Nova, společnost CET 21. Česká MTV měla v programových nabídkách satelitních a kabelových operátorů nahradit původní evropskou verzi MTV Europe, která vysílá pro ty země, jež nemají vlastní národní mutaci MTV. Jak se s tímto faktem vypořádají satelitní a kabeloví operátoři? Budou v některých případech k dispozici dvě verze MTV, nebo ani jedna?
Osobnost Alex Ruzek

Alex Ruzek: K MTV chceme přitáhnout i ty, kteří nenajdou v televizi nic zajímavého

Ne každá česká či slovenská hudební skupina nebo interpret mají šanci dostat se do vysílání česko-slovenské verze hudebního kanálu MTV. Nový televizní program, který si jako datum startu stanovil neděli 29. listopadu pod taktovkou televize Nova, sice slibil, že podíl české a slovenské hudby bude tvořit asi deset až patnáct procent z celkové hudební nabídky, podle ředitelky české MTV Alex Ruzek si ale televize bude hodně vybírat. „Musí jít nejen o kvalitu hudební, ale také obrazovou,“ vysvětluje Ruzek v rozhovoru pro server DigiZone.cz.