Hlavní navigace

Agregátory FlashNews a FlashSport nedovoleně přebírají obsah médií, říká SPIR

13. 11. 2020

Sdílet

Flashnews Autor: Repro Lupa.cz

Agregátory FlashNews a FlashSport nedovoleně přebírají autorský obsah a neoprávněně vytěžují databáze českých vydavatelů, říká ve svém stanovisku Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), které sdružuje největší tuzemské vydavatelské domy a reklamní společnosti.

„Přebírán je titulek, perex, fotografie i loga vydavatelů, což představuje protiprávní a neoprávněný zásah do práv duševního vlastnictví. Toto zcizování obsahu vydavatelů způsobuje, že na obsahu vydavatelů neoprávněně a bez jejich souhlasu profituje provozovatel webů flashnews.com a flashsport.cz,“ argumentuje SPIR. Vydavatelé podle sdružení přicházejí o své čtenáře, o návštěvnost a tím i o příjmy ze zobrazené reklamy.

SPIR proto vyzval provozovatele FlashNews, aby s přebíráním obsahu přestal, jinak sdružení zváží další právní kroky. 

Agregátor sportovních informací FlashSport byl spuštěn letos na jaře. Zpravodajský agregátor FlashNews odstartoval v betaverzi 5. listopadu. Jde o klasickou agregační službu, která nabízí odkazy na články médií, weby obcí či městských částí nebo obsah na sociálních sítích. Krátce po startu se proti službě ostře vymezili někteří vydavatelé, kteří jí hrozí žalobami. 

Provozovatel FlashNews, firma LiveSport, reaguje tvrzením, že má podle platných zákonů možnost publikovat krátké úryvky z článků, aniž tím porušuje autorská práva. S vydavateli je také připraven jednat o podmínkách spolupráce, řekl Lupě v rozhovoru šéf produktu FlashNews Filip Horký

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 11. 2020 19:03

  Lol Phirae

  Tohle hekání mě strašně baví, nejlepší bylo, jak si zahekali vydavatelé v několika zemích, kde si vymohli zákaz Googlu, a po pár týdnech přilezli s prosíkem, ať je proboha zase agregují, že jinak po nich neštěkne pes.

 • 13. 11. 2020 13:58

  ...

  Odvolávají se, že perex použít mohou, ale přitom dělají daleko víc, logo a obrázky jsou již za hranou, stahují celý obsah stránek a interpretují si ho sami, sami si volí perex a nahrazují tím celou homepage.

  Takhle vypadá ukázkové profitování na obsahu někoho jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).