Hlavní navigace

Airbnb změní své podmínky, služba ustoupila požadavkům Evropské komise

20. 9. 2018

Sdílet

Airbnb - mobilní aplikace Autor: Depositphotos

Lepší a transparentnější zobrazování cen a lepší informace například o náhradách škod. To jsou hlavní změny, které na svém webu a v obchodních podmínkách provede ubytovací platforma Airbnb. Firma tak vyhoví námitkám Evropské komise a spotřebitelských úřadů EU.

Airbnb tak bude podle Komise na webu uvádět celkovou cenu rezervace ubytování, včetně všech poplatků (například za služby a úklid). Bude také jasně uvádět, jestli ubytování nabízí soukromý, nebo profesionální hostitel. To má totiž vliv na to, jaká pravidla pro ochranu spotřebitele platí.

Do podmínek pak Airbnb doplní informace o právu podat žalobu na hostitele v případě osobní újmy nebo právu podat žalobu na Airbnb v zemi, kde mají hosté bydliště. Firma má změny provést do konce roku. 

Airbnb nedávno zveřejnilo vybraná čísla o svém fungování v Praze. „V loňském roce bylo v Praze prostřednictvím Airbnb ke sdílenému ubytování využito 14 000 bytů a pokojů – typický hostitel utržil od svých hostů finanční prostředky ve výši 4100 USD a svůj byt či část svého bytu takto pronajímal po 62 dní v roce,“ tvrdí firma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).