Hlavní navigace

Alan Záruba po skoro deseti letech opouští televizi Nova

27. 10. 2021

Sdílet

Alan Záruba Autor: Karel Choc

Kreativní ředitel televize Nova Alan Záruba se po téměř deseti letech rozhodl pro novou výzvu a k poslednímu říjnu televizi opouští. Z těchto důvodů tak dojde k řadě změn.

Alan Záruba ke svému přesunu uvedl: „Na Novu jsem nastupoval v červnu 2012. Od té doby se nám podařilo realizovat řadu velmi úspěšných projektů a vystavět zkušený kreativní tým plný profesionálů. Nová zpravodajská studia, staniční design, nové sportovní stanice a nepřeberné množství programových kampaní. Jsem a vždy budu pyšný na svůj kreativní tým i na své kolegy v managementu a na to, co jsme společně na Nově dokázali. Je také pravda, že vždy budu vzpomínat i na to, v čem je Nova na českém trhu unikátní – vyspělou korporátní kulturou. Vidím své zapálené kolegy, kterým je práce pro tým a kvalitní výsledek vším – zábavou, výzvou i závazkem vůči našim divákům. Po devíti a půl letech jsem rozhodl přijmout nové výzvy v propojení designu, sportu a nových technologií – v oblastech, které mě vždy naplňovaly nejvíc, a to na širší, více globální platformě, kde se zase mohu učit nové věci a uplatňovat své zkušenosti z tvorby v kreativním průmyslu a mediální sféře.“


Autor: Karel Choc

Alan Záruba

Sekce kreativy a marketingu byla sloučena do jedné společné sekce pod vedením marketingového ředitele Jakuba Strýčka. Na pozici vedoucího grafiky nastupuje Lukáš Fišárek. Dosavadní vedoucí grafiky Radovan Černý povede nové oddělení kampaní. Producentské úkoly Jaroslava Štefka se z kreativy rozšíří i na marketing.

Lukáš Fišárek vystudoval UMPRUM, již na škole pracoval jako asistent režie a výtvarník v reklamním a televizním průmyslu. V roce 2006 nastoupil jako artdirector do České televize, kde se podílel na redesignu všech kanálů. V roce 2008 spoluzaložil studio Oficina, které je českou grafickou špičku v televizním a filmovém světě. Získal řadu ocenění, včetně Českého lva za plakát k filmu Po strništi bos. Kromě kreativní práce se věnuje i edukační činnosti na českých a zahraničních univerzitách, workshopech a festivalech.

Oddělení kampaní bude spoluvytvářet s ostatními částmi marketingové sekce komplexní řešení marketingových kampaní pro jednotlivé formáty vysílání skupiny Nova. Rovněž bude zodpovídat za dodržování strategie, plánů a harmonogramu jednotlivých částí kampaní. Vedením oddělení byl pověřen dlouholetý vedoucí oddělení grafiky Radovan Černý.

Generální ředitelé TV Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček dodávají: „Alan Záruba je jedním z klíčových členů našeho managementu, odvedl na Nově velký kus práce. Jen neradi se s ním budeme loučit, ale plně ho podporujeme v tom, aby si vyzkoušel zase něco jiného. Děkujeme za všechno, co pro naši televizi udělal, a držíme mu pěsti na jeho nové cestě. Na Nově bude mít vždycky dveře otevřené. Zároveň se ale těšíme na všechno, co s sebou všechny změny v sekci marketingu a kreativy přinesou.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 10. 2021 13:03

    lukr01

    No, klasika, poté, co totálně zku....il grafiku na Nově, samozřejmě s rakouským grafickým studiem v zádech, tak jde "tvořit" jinam-:))) Snad se Nova aspoň malinko vrátí k té původní grafice. Místo modrému závěsu (i když ten už teď malinko zbělel) se vrátí Zeměkoule, možná i bezpatkové písmo, s tím obývákem (rozumněj podlaha a stůl) se asi už moc nenadělá. A tak peněz je asi dost, tak proč nezačít odznova-:))

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).