Hlavní navigace

Amazon chce letos v Česku přijmout dalších 500 lidí. Nejen do skladu, ale i ajťáky

30. 1. 2018

Sdílet

amazon

Amazon plánuje v letošním roce v České republice najmout dalších 500 lidí. Společnost uvádí, že v logistickém centru v Dobrovízi a v kancelářích v pražských Dejvicích koncem loňského roku zaměstnávala na plný úvazek 4500 zaměstnanců a jejich počet tak navýší na pět tisíc. Původně se Amazon zavazoval k vytvoření čtyř tisíc pozic.

Západní e-commerce jednička nehledá pouze lidi do skladu, ale také kvalifikovanější profese kolem informačních technologií, business intelligence a HR. Otevřeny jsou například pozice pro síťaře, linuxové administrátory, technickou podporu či šéfa servisního IT centra pro Evropskou unii.

V kuloárech se také už nějakou dobu spekuluje, že by Amazon mohl otevřít další pražské kanceláře, tentokrát v Karlíně. Společnost to prozatím nepotvrdila.

Dejvické kanceláře v budově The Blox Amazon otevřel v polovině roku 2015. Řídí a poskytuje odsud IT a HR aktivity pro distribuční centra v rámci celé Evropy.

V loňském roce také Amazon spustil lokalizovanou německou verzi svého online obchodu. Zpřístupnil rovněž hudební předplatné Music Unlimited a objednat si lze i chytrého asistenta Echo. Bot Alquist z ČVUT pak skončil druhý v globální soutěži The Alexa Prize.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).