Hlavní navigace

Američané kupují českou softwarovou společnost Samepage

Sdílet

Jan Sedlák 22. 11. 2020

Je tu další prodej původem české technologické společnosti do zahraničních rukou. Firma Samepage, která ve formě cloudového softwaru jako služby nabízí firemní nástroje pro komunikaci a spolupráci, se nově stává součástí amerického podniku Paylocity. Cena transakce není veřejná.

Paylocity se obchoduje na burze NASDAQ, má tržní hodnotu přes 10,5 miliardy dolarů a ve fiskálním roce 2020 vykázala tržby přes 561 milionů dolarů s meziročním růstem 20 procent. Společnost vyvíjí cloudový software pro takzvaný human capital management (HCM) a výplaty a používá se tedy zejména v HR. Samepage tedy do této SaaS nabídky zapadne.

Samepage má za sebou zajímavý příběh. Tento software se původně jmenoval Kerio Workspace a byl součástí české společnosti Kerio. V roce 2016 došlo k oddělení pod novým názvem. O rok později pak Kerio koupil americký GFI Software a ze Samepage Labs se stal samostatný subjekt zapsaný formálně jako americká společnost.

Do startupu později finančně vstoupil fond Reflex Capital Ondřeje Fryce. Peníze poskytl v letech 2018 a 2019. Samepage Labs založili Scott Schreiman, Martin Viktora a Stanislav Kolář.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.