Hlavní navigace

Frycův Reflex Capital po roce opět investuje do českých Samepage

6. 5. 2019

Sdílet

Ondřej Fryc - Reflex Capital Autor: Jan Vaca, Internet Info

Fond Reflex Capital, za kterým stojí zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc, zhruba po roce opět investuje do českého projektu Samepage, který ve formě cloudové služby nabízí nástroje pro komunikaci a spolupráci ve firmách a organizacích. První částku v nespecifikované výši Reflex vkládal v červnu loňského roku.

Samepage má v současné době přes 250 tisíc uživatelů po celém světě a peníze chce využít na další expanzi. Reflex Capital nekomentuje, kolik do firmy sídlící v Česku a Spojených státech investoval, obvykle ale vkládá sumy do dvou milionů dolarů.

Služba Samepage původně vznikla jako interní projekt s názvem Kerio Workspace v plzeňské společnosti Kerio Technologies. V roce 2016 došlo už pod názvem Samepage k oddělení. Počátkem roku 2017 bylo Kerio koupeno americkým podnikem GFI Software a Samepage se pod názvem Samepage Labs stal samostatným subjektem.

Reflex Capital už má investice ve firmách jako Spaceknow, ProductBoard, ePojištění.cz, Shopsys, Apify, Spaceti, Rekola, Brand Embassy, Smartlook, TopMonks, DIVR Labs nebo Avocode. Ve druhém fondu má k dispozici přes dvě miliardy korun.

Podívejte se na rozhovor z června 2018, kde Ondřej Fryc mluví o svém podnikání:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).