Hlavní navigace

Americký SentinelOne v Praze ve vývoji zaměstná 300 lidí, pobočku vede šéf z Avastu

8. 10. 2021

Sdílet

SentinelOne Autor: NYSE
SentinelOne

Americká softwarová společnost SentinelOne z nedávno založeného vývojového centra v Praze udělá inženýrskou centrálu pro celou Evropu. Vytvořit zde chce 300 kvalifikovaných pracovních míst. Během prvního roku je v plánu nabrat sto lidí.

Jak jsme na Lupě psali, SentinelOne začal kanceláře v Česku rozjíždět před několika měsíci. Nyní je chce oficiálně otevřít v rámci akce na americkém velvyslanectví v Praze.

Vedením pobočky byl jako viceprezident a generální manažer pověřen Martin Matula. Do letošního června pracoval jako viceprezident pro engineering v Avastu, předtím působil jako engineering manažer v Ciscu, technický ředitel v Creative Docku nebo jako chief architect v GoodData. Řadu let strávil v Sun Microsystems a Oraclu.

“Matula povede inženýrský tým v České republice a bude expandovat skrze střední a východní Evropu,” informuje společnost.

SentinelOne má u nás otevřených několik pozic, od vývojáře, specialisty na big data, DevOps až po technickou podporu. V hledáčku jsou také lidi na hledání zaměstnanců včetně talentů z univerzit.

SentinelOne se zabývá kybernetickou bezpečností. Vyvíjí software, který pomocí strojového učení a prvků umělé inteligence dokáže detekovat hrozby a reagovat na útoky. Tuto technologii lze nasadit jak pro běžná koncová zařízení, tak pro internet věcí nebo cloudy.

SentinelOne během svého fungování před vstupem na burzu od investorů vybral 696,5 milionu dolarů. Investoval například Tiger Global Management. Loňské tržby činily 37,4 milionu dolarů a meziročně poskočily o 108 procent, ztráta ale byla 62,6 milionu dolarů. SentinelOne už nakupoval, letos v únoru za 155 milionů dolarů získal datovou analytiku Scalyr.

Firmu založili veteráni z Check Pointu, IBM, Palo Alto Networks, McAfee, Intelu nebo izraelské armády.

Pobočky SentinelOne jsou vedle Prahy také v Amsterdamu, Eugene, Mountain View, Bostonu, Tel Avivu a Tokiu. Pražské kanceláře spadají pod nizozemskou entitu.

SentinelOne má rovněž v Česku obchodní zastoupení. Jeho technologii prodává společnost Appsec. Tu ovládá Adam Paclt, ředitel softwarové firmy IceWarp, která vyvíjí alternativu k Microsoft Office.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).