Hlavní navigace

Český IceWarp vyhrál vládní zakázku za 10 milionů dolarů v Malajsii, nahradí Microsoft

28. 4. 2021

Sdílet

Adam Paclt, IceWarp Autor: Jan Sedlák

České společnosti IceWarp se podařilo vyhrát zakázku za deset milionů dolarů pro vládu v Malajsii. Se svým kancelářským balíkem se jí podařilo porazit konkurenci v podobě Microsoftu a Googlu. Jde o projekt pro vládní agenturu MAMPU, která je zodpovědná za modernizaci veřejného sektoru. Pro IceWarp jde o dalšího silného mezinárodního zákazníka, mezi které patří třeba Maersk nebo Jaguar Land Rover.

“Cílem bylo zajistit vhodnou alternativu k Microsoft Exchange, snížit tak závislost na velkých mezinárodních dodavatelích software a položit základy pro zajištění digitální soběstačnosti země. MAMPU vybrala IceWarp jako nového dodavatele komplexního řešení od A do Z pro e-mailové služby, balík kancelářského software i nástroje pro týmovou spolupráci na dálku,” informuje IceWarp.

“V rámci náročného úkolu museli specialisté společnosti zajistit konzultaci nákupu vhodného hardware pro základní infrastrukturu, nasazení softwarového řešení, migraci dat od původního poskytovatele a v neposlední řadě též zaškolení zaměstnanců. Projekt byl plánován několik let a zahrnoval detailní posouzení a ověření konceptu, který IceWarp úspěšně předložil již v roce 2016,” uvádí dále firma.

V rámci projektu se migrovalo 350 tisíc uživatelských účtů a přeneslo se 1,5 PB dat. Akce probíhala necelý půlrok a zahrnovala koordinaci několika vládních IT oddělení, distributora IceWarpu v regionu, původní poskytovatele a lokálního integrátora Innatech.

IceWarp vyvíjí alternativu k Microsoft Office a Exchange a vedle on premise instalací nabízí také předplatné. Více o firmě v našem dřívějším rozhovoru s šéfem Adamem Pacltem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).