Hlavní navigace

V Praze otevírá vývoj americký SentinelOne založený veterány z Izraele a Silicon Valley

21. 7. 2021

Sdílet

SentinelOne Autor: NYSE

V Praze otevírá vývoj další americká IT společnost. Je jí od roku 2013 fungující SentinelOne, který 30. června vstoupil na newyorskou burzu NYSE. Tam od investorů vybral 1,2 miliardy dolarů. Aktuální hodnota společnosti je přes 12 miliard dolarů.

SentinelOne se zabývá kybernetickou bezpečností. Vyvíjí software, který pomocí strojového učení a prvků umělé inteligence dokáže detekovat hrozby a reagovat na útoky. Tuto technologii lze nasadit jak pro běžná koncová zařízení, tak pro internet věcí nebo cloudy.

Firma zaměstnává kolem tisícovky lidí. V Praze má otevřených několik pozic. Jde o vývojáře v C++ a Rustu, DevOps inženýry, front-end vývojáře, back-end odborníky, ale také správce kanceláří nebo HR pro hledání kandidátů.

SentinelOne během svého fungování před vstupem na burzu od investorů vybral 696,5 milionu dolarů. Investoval například Tiger Global Management. Loňské tržby činily 37,4 milionu dolarů a meziročně poskočily o 108 procent, ztráta ale byla 62,6 milionu dolarů. SentinelOne už nakupoval, letos v únoru za 155 milionů dolarů získal datovou analytiku Scalyr.

Firmu založili veteráni z Check Pointu, IBM, Palo Alto Networks, McAfee, Intelu nebo izraelské armády.

Pobočky SentinelOne jsou vedle Prahy také v Amsterdamu, Eugene, Mountain View, Bostonu, Tel Avivu a Tokiu. Pražské kanceláře spadají pod nizozemskou entitu.

SentinelOne má rovněž v Česku obchodní zastoupení. Jeho technologii prodává společnost Appsec. Tu ovládá Adam Paclt, ředitel softwarové firmy IceWarp, která vyvíjí alternativu k Microsoft Office.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).